Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВО-СТИЛЬОВА СВОЄРІДНІСТЬ “ БЫЛЕЙ И НЕБЫЛИЦ” В.І. ДАЛЯ

ЖАНРОВО-СТИЛЬОВА СВОЄРІДНІСТЬ “ БЫЛЕЙ И НЕБЫЛИЦ” В.І. ДАЛЯ

Назва:
ЖАНРОВО-СТИЛЬОВА СВОЄРІДНІСТЬ “ БЫЛЕЙ И НЕБЫЛИЦ” В.І. ДАЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,32 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
ЮГАН НАТАЛІЯ ЛЕОНІДІВНА

УДК 929: Даль: 882
ЖАНРОВО-СТИЛЬОВА СВОЄРІДНІСТЬ “
БЫЛЕЙ И НЕБЫЛИЦ” В.І. ДАЛЯ
10.01.02. – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ХАРКІВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти й науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Ільїн Сергій Олександрович,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри всесвітньої літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Фрізман Леонід Генріхович,
Харківський державний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри російської і світової літератури;
кандидат філологічних наук
Щокіна Тетяна Миколаївна,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого,
доцент кафедри іноземних мов № 2

Провідна установа Донецький національний університет,
кафедра російської літератури,
Міністерство освіти й науки України, м. Донецьк
 
Захист відбудеться „16„ червня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 у Харківському державному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В.
 
 
Автореферат розіслано „14„ травня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________________ Т.І. Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційної роботи. Безцінні надбання В. Даля (1801-1872) “Толковый словарь живого великорусского языка” та “Пословицы русского народа” увічнили його ім'я і при- несли світову славу. Не випадково 2001 рік, у якому виповнилося 200 років від дня народження Даля, був названий ЮНЕСКО на його честь. Але якщо заслуги Даля-лексикографа й етнографа ви- знані, то роль і місце Даля-письменника в історії російської літератури потребують подальшого осмислення.
Літературна творчість одного з найвідоміших у XIX ст. письменників одержала високу оцінку О. Пушкіна, В. Бєлінського, М. Гоголя, І. Тургенєва, С. Шевирьова. Видатні сучасники Даля вбачали в ньому дійсно народного письменника, творця жанру національної прозаїчної літературної казки, одного з родоначальників жанру фізіологічного нарису в російській літературі. Ці висновки зазнали критики в другій половині XIX ст. з боку радикально настроєних громадсь- ких і літературних діячів (М. Чернишевського, М. Сведенцова) і вчених, які їх підтримали: О. Пипіна, В. Семевського, Л. Майкова. Вони приписували Далю відсталість політичних поглядів і переконань, консерватизм в оцінці явищ народного життя, а художні особливості його творів зво- дили до примітивного опису побуту. Ці судження істотно вплинули на вивчення Далевої творчості. За радянських часів твори Даля практично не перевидавалися. У літературознавчій науці, незважаючи на цілу низку дуже цікавих різнопланових робіт про життя і творчість письмен- ника (О. Баркової, В. Гофмана, В. Сергєєвої, А. Скробової, М. Фетісова, О. Ухмиліної, Г. Шаповалової, О. Самочатової, І. Лупанової, М. Бессараб, В. Порудомінського, А. Гулак, З. Власової, Т. Леонової), спостерігалась істотна розбіжність у поглядах на літературну спадщину письменника та в оцінках її значущості.
В останні десятиліття особлива увага до особистості Даля і його багатогранної діяльності продиктована соціокультурними умовами. Звернення до художньої творчості письменника сприяє формуванню національної самосвідомості й відродженню духовності.
Завдяки всесвітньо відомому псевдоніму Козак Луганський Даль назавжди пов'язав літе- ратурну творчість зі своєю малою батьківщиною. І це аж ніяк не випадково.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЖАНРОВО-СТИЛЬОВА СВОЄРІДНІСТЬ “ БЫЛЕЙ И НЕБЫЛИЦ” В.І. ДАЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок