Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В ЗАДАЧАХ ГІДРОГЕОХІМІЧНОГО МОНІТОРИНГУ

ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В ЗАДАЧАХ ГІДРОГЕОХІМІЧНОГО МОНІТОРИНГУ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В ЗАДАЧАХ ГІДРОГЕОХІМІЧНОГО МОНІТОРИНГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,08 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Дніпропетровський національний університет
Ємеляненко Тетяна Георгіївна
УДК 519.254:681.518
ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
В ЗАДАЧАХ ГІДРОГЕОХІМІЧНОГО МОНІТОРИНГУ
05.13.06 - Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Байбуз Олег Григорович, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри математичного забезпечення ЕОМ.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Баранов Володимир Леонідович, заслужений діяч науки і техніки України, Інститут проблем моделювання в енергетиці
ім. Г.Є. Пухова Національної академії наук України, м. Київ, провідний науковий співробітник Відділення гібридних моделюючих і керуючих систем в енергетиці;
доктор технічних наук, професор Малайчук Валентин Павлович, Дніпропетровський національний університет, професор кафедри радіоелектронної автоматики.
Провідна установа
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є.Жуковського
"Харківський авіаційний інститут", м. Харків.
Захист відбудеться “ 15 ” червня 2007 р. о “ 14 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.01 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49044, м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 35, корп. 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розіслано “ 11 ” травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Земляна С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема оцінки екологічного стану водноресурсного потенціалу актуальна для всіх регіонів України. Стан довкілля вимагає ведення постійного екологічного моніторингу техногенно навантажених територій.
Аналіз даних гідрогеохімічного моніторингу територій гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК) свідчить про наявність структурних змін у гідрогеохімічних процесах, що там відбуваються, це ускладнює застосування більшості методів статистичного аналізу даних. Актуальною є розробка нових методів аналізу та оцінки процесів зі структурними змінами. Застосування методів, що базуються на сплайн-перетвореннях, для аналізу таких процесів дозволяє підвищити достовірність одержаних статистичних моделей. Вагомий внесок у розробку теорії сплайн-функцій зробили Дж. Альбер, К. де Бор, Е. Нільсон, Дж. Уолш, І. Шоенберг, С.Б. Стєчкін, Ю.М. Субботін, Ю.С. Зав’ялов, А.О. Лигун, Б.Г. Марченко, В.П. Денисюк, О.П. Приставка, П.О. Приставка, В.А. Василенко, В.М. Вапник та інші.
Для підвищення достовірності отриманих результатів використовується група методів, призначених для розв’язання одних і тих самих задач. Різні методи обробки та аналізу даних дають, взагалі кажучи, відмінні результати. Перед дослідником постає завдання вибору методу або побудови групової оцінки за всіма методами. Це завдання може бути виконане на основі методів підтримки прийняття рішень. Значний внесок у розвиток теорії прийняття рішень зробили К. Ерроу,
О. Моргенштерн, Дж. фон Нейман, Е. Мулен, Р.Л. Кіні, Х. Райфа, Т. Сааті,
Б.Г. Міркін, В.І. Вольський.
Проведений огляд стану розробки систем екологічного моніторингу та геоінформаційних систем підтримки прийняття рішень (ГІСППР) свідчить про те, що більшість із них належать до класу систем підготовки даних для фахівців предметної галузі. Такі системи лише певним чином обробляють вихідну інформацію та подають її у зручному для користувача вигляді, у той час як актуальною є розробка системи підтримки прийняття рішень (СППР), що належить до класу систем формування рекомендацій для особи, яка приймає рішення (ОПР).
Виникає завдання створення нової інформаційної технології підтримки прийняття рішень, що дозволила б підвищити достовірність та інформативність аналізу даних гідрогеохімічного моніторингу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В ЗАДАЧАХ ГІДРОГЕОХІМІЧНОГО МОНІТОРИНГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок