Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ЗМІСТУ ШКІЛЬНОГО КУРСУ “ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ”

ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ЗМІСТУ ШКІЛЬНОГО КУРСУ “ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ”

Назва:
ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ЗМІСТУ ШКІЛЬНОГО КУРСУ “ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,09 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ГІЛЕЦЬКИЙ Йосип Романович
УДК 378.147: 913 (477)
ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ЗМІСТУ
ШКІЛЬНОГО КУРСУ “ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ”
13.00.02 – теорія та методика навчання географії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент
ПАЛАМАРЧУК Лариса Борисівна,
Київський міський педагогічний університет
імені Б.Д. Грінченка, доцент кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ЗЕЛЕНСЬКА Любов Іванівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри фізичної та економічної географії;
кандидат географічних наук, доцент
БУЛАВА Леонід Миколайович,
Полтавський державний педагогічний університет
імені В.Г. Короленка, завідувач кафедри географії та
краєзнавства
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться 13 травня 2004 р. о 16 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України, (04053, м. Київ, вул. Артема, 52/Д).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52/Д).
Автореферат розісланий "___" квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д.Березівська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У період розбудови державності України надзвичайно актуальною є проблема реформування змісту загальної середньої освіти. Шкільні предмети суспільно-гуманітарного циклу зазнали кардинальних змін ще на початку 90-х років. Оскільки у шкільних географічних курсах, як і в географічній науці в цілому, розкриваються закономірності геопросторової організації не тільки природи, а й суспільства, то їх зміст також потребував докорінного перегляду й переосмислення.
Зміни в географічній освіті торкнулися як методологічних підходів до висвітлення більшості тем, так і географічних об’єктів, які підлягають більш чи менш детальному вивченню. У змісті загальної освіти особливо актуальним стало втілення українознавчого підходу до вивчення предметів. Одним з найважливіших кроків щодо реалізації його у шкільній географічній освіті було перетворення географії України в основний навчальний курс.
В останнє десятиріччя в географічній науці України відбувається процес переосмислення теоретичних напрацювань вітчизняних і зарубіжних учених минулих поколінь, сучасних провідних науковців із зазначеної галузі знань, які мають світове визнання. Помітних змін зазнали понятійний апарат науки, концептуальні підходи до розгляду та дослідження географією об’єктів і явищ навколишньої дійсності. Нові теоретичні напрацювання, тенденції розвитку географічної науки повинні знайти своє відображення у змісті географії як шкільної навчальної дисципліни.
Першим кроком реалізації нових підходів до вивчення географії було запровадження у 5 класі шкільного курсу „Рідний край”, а також надання можливості вчителеві обирати й реалізовувати в навчально-виховному процесі один із двох структурних варіантів змісту предмета. Другий варіант передбачав вивчення географії України протягом двох років. Перші навчальні програми й видані національні підручники рельєфно окреслили проблему відсутності належного дидактичного та методичного обґрунтування структури і змісту курсів географії для загальноосвітніх навчальних закладів. Вони не завжди відповідали віковим особливостям учнів, не були пов’язані між собою єдиною концепцією географічної освіти, не містили всього необхідного теоретичного матеріалу, що мав засвоюватися у школі. Особливо великі проблеми виникли при вивченні нового для національної школи самостійного курсу “Географія України”.
Водночас маємо констатувати, що психологічна, педагогічна та методична науки (М.І.Бурда, Н.М.Буринська, С.У.Гончаренко, У.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ЗМІСТУ ШКІЛЬНОГО КУРСУ “ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок