Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОМІРНІСТЬ РОЛЬОВОЇ РЕАЛЬНОСТІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

БАГАТОМІРНІСТЬ РОЛЬОВОЇ РЕАЛЬНОСТІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
БАГАТОМІРНІСТЬ РОЛЬОВОЇ РЕАЛЬНОСТІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,83 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Корабльова Надія Степанівна
УДК 159.922
БАГАТОМІРНІСТЬ РОЛЬОВОЇ РЕАЛЬНОСТІ:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Харків - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: заслужений діяч науки і техніки України,
доктор філософських наук, професор
Мамалуй Олександр Олександрович,
Харківський національний університет
ім.В.Н.Каразіна, завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Новіков Борис Володимирович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, декан соціологічного факультету, завідувач кафедри філософії;
доктор філософських наук, професор Любивий Ярослав Валерійович, інститут філософії ім.Г.С.Сковороди НАН України, провідний співробітник відділу сучасної зарубіжної філософії;
доктор філософських наук, професор Лозовий Віктор Олексійович, Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого, завідувач кафедри культурології.
Провідна установа:
Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка, філософський факультет, Міністерство освіти і науки, м.Київ.
Захист відбудеться 25 жовтня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 при Університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м.Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27, ауд.209.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці університету внутрішніх справ за адресою 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 22 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованой вченої ради, Гоц В.Я.
кандидат юридичних наук, доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається історичним моментом, який переживає наша країна і людство. Націленість на формування власного вітчизняного соціокультурного середовища, переходу його на рівень державно-політичної саморегуляції, ставить проблему вибору способу облаштування соціального життя, диктує нові ціннісні орієнтири, що спрямовують людину в соціальний світ. Поширеним явищем в нашому суспільстві останнього десятиліття є добровільна зміна соціального середовища, втрата біографії, власного образу, що спричинено вимушеною зміною статусних і рольових ідентифікацій. Намагання увійти в європейське співтовариство передбачає і перенесення його проблем, які зумовлені появою нової суспільної організації, основною ознакою якої є розповсюдження симулякрів, паразитарної форми соціальності, для якої характерне розростання штучних утворень і механізмів соціальної взаємодії (Ж.Дельоз, Ж.Батай, Ж.Бодрійяр).
Цей процес співпав з періодом зламу традиційних понять і методологій гуманітарного знання. Якщо в умовах панування класичної соціальної філософії могло виникнути питання лише про детермінанти суспільної сутності людини: індивід із суспільства (Е.Дюркгейм) чи суспільство із індивідів (М.Вебер), то сучасна посткласична філософія вказує на новий модус існування соціальної інстанції - її повне панування над свідомістю людини. В умовах високої знаковості суспільства соціальні ролі і бажані ідентифікації виступають трансцендентною соціальною інстанцією, набуваючи філософсько-онтологічного статусу.
В ситуації переконструювання загальної конфігурації знання необхідним є розвиток міждисциплінарних зв’язків. Крім застосування в опрацюванні соціально-філософських проблем, рольова реальність має вплинути і на розвиток соціологічних, соціально-психологічних, педагогічних уявлень про соціальну сутність людини. Сьогодні очевидно, що в цих науках відчувається потужне прагнення до оновлення форм та методів аналізу соціальних структур в ситуації, коли не працюють класичні оціночні парадигми. Зрозуміло, що проблеми, які стосуються суто внутрішнього устрою цих галузей, не можуть бути вирішені за межами власних теорій, незважаючи на будь-які намагання соціально-філософського знання, але цілком можливо можуть стати приводом для оновлення власного підгрунтя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: БАГАТОМІРНІСТЬ РОЛЬОВОЇ РЕАЛЬНОСТІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок