Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІПОТЕКИ ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІПОТЕКИ ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІПОТЕКИ ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,94 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В. М. КОРЕЦЬКОГО
МАЛИЙ Валерій Юрійович
УДК 374.232.8
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІПОТЕКИ ЗЕМЛІ
В УКРАЇНІ
Спеціальність12.00.06 – аграрне право; земельне право;
екологічне право; природоресурсне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник –
доктор юридичних наук, професор,
академік НАН України,
Заслужений діяч науки і техніки України
Шемшученко Юрій Сергійович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, директор
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
Статівка Анатолій Миколайович,
Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого,
професор кафедри аграрного права
кандидат юридичних наук, доцент
Краснова Марія Василівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри трудового, земельного
та екологічного права
Захист відбудеться 5 листопада 2007 р. о _13__ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права ім. В.М Корецького Національної академії наук України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 3 жовтня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор юридичних наук І. М. Кучеренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Зміцнення державності України на сучасному етапі нерозривно пов’язане з подальшим реформуванням її земельної політики, одним з основних чинників якої є правова регламентація іпотеки земельних ділянок й формування власної системи кредитування під заставу земель. Формування ринкової основи відносин земельної власності обумовлює необхідність юридичного забезпечення гарантій прав власників щодо безперешкодного здійснення прав на землю і серед них – розпорядження земельними ділянками. Відповідне значення у розвитку ринку землі належить іпотеці земельних ділянок.
З 1 січня 2004 р. набрав чинності Закон України “Про іпотеку” від 5 червня 2003 р. Крім нього, іпотечні відносини регулюються в тій або іншій мірі законами: “Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю”; “Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати; “Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обмежень; “Про нотаріат”, тощо. Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2004 р. затверджений Тимчасовий порядок державної реєстрації іпотек. Розпорядженням КМУ від 10 серпня 2004 р. схвалено Концепцію створення національної системи іпотечного кредитування. 1 липня 2004 р. прийнято Закон України “Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, 8 жовтня 2004 р. Постановою КМУ № 1330 було утворено Державну іпотечну установу. 22 грудня 2005 р. прийнято Закон України “Про іпотечні облігації”, а 23 лютого 2006 р. вступив у силу Закон України “Про цінні папери і фондовий ринок”.
Наведене свідчить про актуальність теми дисертаційного дослідження, його теоретичне і практичне значення для реформування земельних відносин в Україні.
При всьому цьому правові аспекти власне іпотеки земельних ділянок, залишаються належним чином не впорядкованими. З перебоями діє і організаційно-правовий механізм забезпечення іпотеки землі. Багато питань залишається дискусійними і в теоретичному аспекті. Фактично немає фундаментальних теоретичних розробок даної проблеми. Саме відсутність належного комплексного дослідження правових проблем іпотеки землі та регламентації відповідних правочинів обумовили вибір теми дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІПОТЕКИ ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок