Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

Загрузка...

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”) / сторінка 2

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Результати дослідження були використані при розробці окремих розділів науково-дослідної тематики Волинського державного університету “Раціональне природокористування у Волинській області” та “Проблеми розвитку народногосподарського комплексу Волинської області”.
Мета і основні завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає у теоретико-методичному обгрунтуванні основних засад вироблення концепції соціально-економічного розвитку транскордонного регіону та розробці практичних рекомендацій щодо поглиблення співробітництва між його складовими.
Досягнення мети зумовило постановку і вирішення таких завдань:
- проведення системного аналізу основних тенденцій та сучасних особливостей транскордонного співробітництва;
- розробка системи ефективних методів та методичних прийомів дослідження соціально-економічного розвитку транскордонного регіону;
- вивчення сукупності факторів, що впливають на розвиток Єврорегіону “Буг”;
- аналіз тенденцій соціально-економічного розвитку прикордонних господарських комплексів Єврорегіону “Буг”;
- оцінка сучасного стану та обгрунтування напрямків поглиблення транскордонного співробітництва в межах Єврорегіону “Буг”;
Предмет, об`єкт і методологія дослідження. Предметом дослідження є теоретичні і прикладні аспекти соціально-економічного розвитку транскордонного регіону. Об`єкт дослідження - Єврорегіон “Буг” з його основними складовими - прикордонними господарськими комплексами.
Методологічну і методичну основу дослідження становлять сучасні теорії ринкової економіки, системний і програмно-цільовий підходи, публікації вітчизняних та зарубіжних вчених з питань регіонального соціально-економічного розвитку та транскордонного співробітництва.
Наукова новизна роботи полягає в тому, що в ній:
- виявлено форми, основні напрямки, характерні ознаки і особливості транскордонного співробітництва та його вплив на соціально-економічний розвиток прикордонних господарських комплексів єврорегіону;
- визначено параметри впливу різноманітних факторів і зовнішньоекономічної політики України на розвиток транскордонного регіону та його ПГК;
- розроблено нові методичні підходи дослідження соціально-економічного розвитку транскордонного регіону;
- визначено ресурсний потенціал та встановлено основні проблеми розвитку Єврорегіону “Буг”, розроблено практичні заходи щодо їх розв`язання;
- розроблено основні засади стратегії розвитку Єврорегіону “Буг” та концепції розвитку Волинського ПГК на період до 2010 року.
Практичне значення отриманих результатів полягає в застосуванні теоретичних розробок, методичних підходів та конкретних пропозицій щодо покращення соціально-економічного розвитку не тільки Єврорегіону “Буг”, але й інших транскордонних формувань за участю України. Рекомендації прикладного характеру використовуються управлінням економіки та зовнішньоекономічної діяльності Волинської облдержадміністрації при розробці поточних і перспективних прогнозів і планів соціально-економічного розвитку області.
Теоретичні положення, методологічні принципи і методичні розробки використовуються в навчальному процесі при читанні курсу “Європейське транскордонне співробітництво”, при підготовці студентами курсових та дипломних робіт на факультеті міжнародних відносин Волинського державного університету.
Особистий внесок здобувача. Усі наукові результати, викладені в дисертації, отримані автором особисто. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в роботі використані лише ті ідеї та положення, що є результатом особистої роботи здобувача. Конкретний внесок здобувача в ці праці вказаний в авторефераті в переліку основних публікацій по темі дисертації.
Апробація результатів дослідження. Основні положення та результати дослідження, що містяться в дисертації, доповідались і обговорювались на міжнародних конференціях. “Transformation in Eastern Europe” (Прага, Чеська Республіка, 1994), “The Future of East-Central Europe” (Люблін, Республіка Польща, 1994), “Єврорегіон Буг: проблеми транскордонного співробітництва” (Луцьк, 1995), “Polska-Ukraina, problemy wspolpracy regionalnej.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок