Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”) / сторінка 3

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Doswiadczenia Euroregionu Bug” (Наленчов, Республіка Польща, 1997), “Регіональна політика України: наукові основи, методи, механізми” (Львів, 1998); на республіканській конференції “Правобережжя України: вчора, сьогодні, завтра” ( Луцьк, 1997), а також науково-практичних конференціях працівників Волинського університету (1996\98 роки).
Публікації. За результатами досліджень опубліковано 21 наукову працю загальним обсягом 19,2 д.а., в тому числі особисто автору належить 9,3 д.а.
Обсяг і структура роботи. Дисертація складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків загальним обсягом 175 сторінок машинопису, списку використаної літератури (206 найменувань), 15 рисунків і 13 додатків.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ
Розділ І. Теоретико-методологічні принципи функціонування і розвитку транскордонного регіону
Транскордонному співробітництву на регіональному рівні властиві чотири етапи процесу розвитку: вивчення існуючих зв`язків між партнерами регіону; визначення стратегії розвитку; розробка і забезпечення програм розвитку, моніторинг і оцінка. Воно проходить у декількох напрямках: урядово-регіональному і регіонально-локальному.
В першому випадку співробітництво спирається на міжнародні угоди. Воно поширене там, де є велика децентралізація управління. Регіонально-локальне співробітництво розвивається досить спонтанно. Його рушійною силою є особисті контакти з сусідами, які викликані господарськими потребами, а також співпраця в галузі культури. Створення такої організаційної форми як “єврорегіони” та прийняття Мадридської конвенції (1980 р.) склали міцний правовий фундамент для розвитку транскордонного співробітництва на регіональному і локальному рівнях. Під поняттям “єврорегіон” розуміється певне законодавчо закріплене просторове формування із чітко окресленими межами, до складу якого входять прикордонні господарські комплекси щонайменше двох держав, що мають спільний кордон, яке має за мету спільно і узгоджено стимулювати соціально-економічний розвиток своїх територій. До інших типів транскордонних організаційних форм відносяться: 1) “робочі спільноти”, які базуються на певних угодах, мають обмежені можливості і рідко включаються в європейські програми розвитку прикордонних територій; 2) різні установчі договори, які слугують для виконання певних програм.
Транскордонний регіон - це наявність щонайменше двох територій різних країн, що мають спільний державний кордон, між якими встановились тісні виробничі і соціально-економічні зв`язки. Про об`єктивний процес формування транскордонного регіону свідчить рівень розвитку різного роду зв`язків (виробничих, соціально-економічних тощо), які здійснюються між двома територіями різних країн, що мають спільний державний кордон. Без наявності таких зв`язків не може формуватись транскордонний регіон.
Єврорегіон “Буг” - це транскордонне об`єднання, до складу якого входить Волинська область України, Холмське, Замостське, Люблінське, Тарнобжезьке і Білопідляське воєводства Республіки Польща11 Примітка 1. З 1.01.1999 р. за новим адміністративно-територіальним поділом Польщі це Люблінське воєводство і Тарнобжезький повіт Підкарпатського воєводства
2. Білопідляське воєводство Польщі та Брестська область Білорусі увійшли до складу Єврорегіону “Буг” 15.04.98р., тому в господарство єврорегіону вони ще не встигли інтегруватись. та Брестська область Білорусі2 (рис.1). Він має такі завдання: 1) організовувати та координувати дії, що сприяють співробітництву між членами єврорегіону в галузях економіки, науки, екології, культури та освіти, 2) надавати допомогу у розробці конкретних проектів транскордонного співробітництва, що становлять взаємний інтерес; 3) сприяти розвиткові добросусідських відносин між країнами-членами єврорегіону; 4) визначати потенційні галузі багатостороннього співробітництва; 5) бути сполучною ланкою і сприяти співробітництву членів єврорегіону з міжнародними організаціями, установами та агенствами. Керівними органами Єврорегіону “Буг” є: Рада, Президія, Секретаріат. Ці органи виконують координаційні, дорадчі і представницькі функції, що пов`язані з реалізацією цілей і завдань Єврорегіону “Буг”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок