Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”) / сторінка 5

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Основне завдання системного дослідження ПГК - це пошук шляхів впливу на нього в певних умовах для досягнення конкретної мети.
Розділ 2. Фактори формування і розвитку Єврорегіону “Буг”
Соціально-економічний розвиток Єврорегіону “Буг” відбувається під впливом багатьох факторів, найважливішими з яких є природно-ресурсний і трудоресурсний потенціали, сукупність матеріальних русурсів, науково-технічний потенціал, ємкість і екологічний стан території тощо. Вони формують господарську структуру регіону, яка, в свою чергу, визначає зовнішньоекономічний потенціл території. У відповідності з положенням теорії порівняльних переваг найсуттєвішими для зовнішньоекономічного потенціалу регіону є ті ресурси, які детермінують параметри виробництва у галузях міжнародної спеціалізації.
З природних чинників на розвиток регіону важливий вплив мають земельні ресурси. В українській частині цей показник дещо менший, ніж в польській (відповідно 2014 тис.га і 2392 тис.га), частка ріллі в структурі сільськогосподарських угідь польських воєводств також вища, ніж у Волинському ПГК (79,6% і 62,2%). Це зумовило вищий кількісний показник поголів`я свиней польської частини єврорегіону (72,8 шт\100 га угідь по відношенню до 38,5 т\100га угідь Волинського ПГК).
Регіон володіє порівняно незначними запасами мінерально-сировинних і паливно-енергетичних ресурсів. Найбільше значення з української сторони мають поклади кам`яного вугілля, торфу, крейди, піску, цегельно-черепичної сировини і газу. На польській частині - кам`яне вугілля, сірка, торф і будівельна сировина.
Одним із важливих чинників розвитку Єврорегіону “Буг” є порівняно вигідне його геополітичне положення. Його слід розглядати через призму геопросторових стосунків між прикордонними господарськими комплексами країн, що входять до складу єврорегіону. Із цієї точки зору, наприклад, Волинський ПГК є периферійним в Україні, але характеризується центральністю в Європі. Феномен контактності положення області як ПГК України визначає соціально-економічну своєрідність території і дає потужний стимул для розгортання різних видів господарської діяльності. Єврорегіон “Буг” - це “з`єднувальний міст”, через який пролягають найкоротші шляхи з СНД та України до країн Західної Європи, а також між країнами Балтійського і Чорноморського регіонів. Оцінюючи можливості розвитку Волинського ПГК як складової частини транскордонного регіону, з урахуванням вигідності геополітичного положення, можна виділити декілька важливих напрямків реалізації потенціалу: розвиток експортних та імпортних виробництв на основі спеціалізації виробництва і кооперування із сусідніми територіями; створення на його території міжнародних господарських об`єктів, спеціальних (вільних) економічних зон (ВЕЗ), технополісів і технопарків; налагодження співробітництва в галузях промисловості, сільського господарства, рекреації і туризму; створення транзитних транспортних коридорів; раціональне і комплексне використання природно-русурсного потенціалу.
Особливе значення серед факторів, що впливають на розвиток транскордонного регіону, належить населенню та людським ресурсам. На території Єврорегіону “Буг” проживає 3454,0 тис.чол., з них в українській частині 31,1%, а на польській - 68,9%. Густота населення в польській частині майже вдвічі вища (99 чол./км2) від цього показника у Волинській області (53 чол./км2). Проте рівень урбанізації української частини є вищим (51,9%), ніж польської (47,1%).
Чисельність працюючих в межах єврорегіону становить 1387,0 тис.чол. (72,7% в польскій частині і 27,3% в українській). Рівень безробіття значно перевищує середньодержавні показники в обох країнах. У польських воєводствах він нерідко перевищує 25%, а інколи сягає 50%.
Зміна суспільно-економічної ситуації в Польщі і в Україні на рубежі 80-90 років активізувала господарську діяльність в регіоні. Особливо важливе значення тут відіграє приватизація. Наприклад, у 1997 р. у Волинському ПГК в державних підприємствах, установах та організаціях було зайнято 64,9% всіх працюючих, в підприємствах колективної власності - 28,4%, в господарствах особистопідприємницької власності - 6,7%.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок