Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

Загрузка...

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”) / сторінка 6

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Раціональна організація ПГК потребує врахування всіх груп факторів, які впливають на формування його структури, розвиток зв`язків тощо. В дисертації зроблено аналіз розвитку господарства і бізнесу, маркетингу, попиту та пропозиції, транспорту, суспільної організації виробництва, науково-технічного прогресу, інформаційних ресурсів, рівня господарської освоєності території тощо.
Розділ 3. Особливості розвитку прикордонних господарських комплексів Єврорегіону “Буг”
Як уже зазначалось, у найзагальнішому вигляді компонентами ПГК виступають: природа, населення, сфера матеріального виробництва і сфера послуг. Функції цих компонент можуть бути визначені шляхом вивчення їх функціональних зв`язків. На їх основі у ПГК обох частин єврорегіону сформувався ряд міжгалузевих і галузевих комплексів.
Паливно-енергетичний комплекс становить собою єдину систему видобування паливно-енергетичних ресурсів, їх транспортування, зберігання, розподілу, використання і характеризується великою кількістю зв`язків зі всіма галузями господарства. У Волинському ПГК на нього припадає 8,3% загального обсягу промислового виробництва. В обох частинах єврорегіону функціонує вугільна промисловість і виробництво торфу. З метою покращення забезпечення Волині природним газом, необхідно освоїти Локачинське газове родовище потужністю 4,5 млрд.куб.м. Електроенергія постачається від Добротвірської ДРЕС та Рівненської АЕС. В Тарнобжезькому воєводстві є дві великі електростанції - в Полянці і в Стальовій Волі.
Машинобудівний комплекс є одним з провідних у структурі прикордонних господарських комплексів. Найбільшого розвитку зазнало сільськогосподарське машинобудування і автомобілебудування, які дають до 22% виробництва продукції в кожній з країн. Найбільшою концентрацією підприємств машинобудівного комплексу (в тому числі і ВПК) характеризується Тарнобжезьке воєводство, де в цій галузі зайнято 42,7% працюючих.
Будівельно-індустріальний комплекс сформувався на основі потужної місцевої сировинної бази. У польській і українській частинах єврорегіону цей комплекс дає до 50% загального виробництва в країні окремих видів продукції (наприклад, м`яких покрівельних матеріалів у Волинській області, будівельного скла у Тарнобжезькому воєводстві і цементу у Холмському воєводстві).
Аграрно-промисловий комплекс зосереджує 36,4% зайнятих працівників у всьому господарстві Волинської області і ще більше у польській частині єврорегіону. Тут отримали розвиток такі спецалізовані АПК: зернопродуктовий, цукробуряковий, плодоовочеконсервний, льонопромисловий, картоплепромисловий, м`ясопродуктовий, молокопродуктовий, птахопродуктовий, спирторобний. За виробництвом багатьох видів сільськогосподарської продукції вони займають 1-4 місця у національних економіках.
Для розвитку лісопромислового комплексу з усіх компонентів природного середовища найбільше значення мають лісові ресурси. У Волинському ПГК добре розвинуті лісозаготівельна і лісопильна галузі на базі місцевої сировини, тоді як у польській частині єврорегіону переважають підприємства деревообробної галузі (меблеві і паперові фабрики). Особливо виділяється Замостське воєводство, де в цій галузі зайнято 11,2% працюючих. Розвиток цього комплексу в українській частині повинен спрямовуватись на вирішення таких основних проблем: здійснення реконструкції і модернізації діючих та спорудження нових підприємств, зокрема, заводу деревноволокнистих плит, паперової та сірникової фабрик; удосконалення галузевої структури; прискорення розвитку прогресивних виробництв; збільшення випуску найбільш необхідних видів продукції, підвищення якості і конкурентоспроможності виробів; раціональне використання лісових ресурсів тощо.
Легка промисловість єврорегіону характеризується високими показниками у чотирьох польських воєводствах, але недостатньо розвинута у Волинському ПГК. Частка цієї галузі у легкій промисловості України складає лише 1,9%. З метою нарощування виробництва потрібно розвивати власну сировинну базу для текстильної промисловості, зокрема створити нове виробництво в м.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок