Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

Загрузка...

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”) / сторінка 7

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Ковелі, прискорити процеси формування мережі малих та спільних підприємств.
Важливою складовою ПГК єврорегіону є сфера послуг, яка покликана задовільняти матеріальні і духовні потреби людей відповідно до реальних можливостей суспільства на даному історичному етапі його розвитку. Наприклад, у Волинському ПГК на сферу послуг припадає 32% всіх зайнятих. Найбільша частка належить матеріально-побутовому блоку галузей (51,1%). Друге місце посідає культурно-освітній (30,8%), третє - лікувально-оздоровчий (17,7%) блоки.
Однією з найважливіших проблем соціально-економічного розвитку регіону є житлово-комунальне господарство. У забезпеченні житлом Волинський ПГК дещо випереджує польську частку єврорегіону (відповідно 309 квартир на 1000 жителів і 286). Істотним показником добробуту є благоустрій квартир - оснащення водопроводом, каналізацією, газом. Польські воєводства за цими показниками значно відстають від Волинської області. В області не задовільняється попит на послуги з ремонту взуття, швейних і трикотажних виробів, складної побутової техніки, меблів тощо.
Система освіти в Україні радикально відрізняється від польської. Однак, на загальноосвітньому рівні існуюча шкільна мережа цілком задовільняє потреби регіону. Стосовно вищої освіти, то на польській території нараховується 50,1 тис. студентів, а на українській - 12 тис. студентів (табл.1).
Медичну допомогу населенню регіону надають 9,3 тис.лікарів (5,6 тис. на польській і 3,6 тис. на українській стороні). Кількість лікарів на 10 тис. населення у Волинській області вища (33), ніж на польській території (23,9), середнього медичного персоналу - відповідно 119,0 і 58,3, лікарняних ліжок - 112,4 та 54,2. У Волинській області функціонує 99 лікарень, а на польській стороні єврорегіону тільки 37.
Мережа культурно-освітніх закладів єврорегіону досить широка. Тут працює 1536 громадських бібліотек (з них 813 у Волинській області). На Волині кількісно переважають бібліотеки і кінотеатри, а на польскій території - театри і музеї.
Розвитку туристично-рекреаційного комплексу сприяють значні рекреаційні ресурси. Кількість туристичних об`єктів достатня для задоволення потреб відпочиваючих, проте їх якість не є висока, що фактично виключає приїзд багатих туристів.
Природоохоронний комплекс є важливою складовою транскордонного регіону, адже питання охорони довкілля мають транскордонний характер. Важливою проблемою є ліквідація джерел забруднення і відновлення природи шляхом створення очисних споруд та реструктуризації промисловості. Актуальним є управління довкіллям як спільним ресурсом, включаючи дії, що запобігають його деградації.
Фінансово-кредитний комплекс відіграє важливу роль в розвитку Єврорегіону “Буг”, оскільки передумовою розвитку господарства є капіталовкладення у підприємства всіх галузей і секторів. Такі грошові вливання надходять від різних фінансових інституцій, а також приватних осіб і фондів у вигляді позик, грантів чи інвестицій. На одного жителя Волині припадає 26 дол.США іноземних інвестицій, на польській території - 117 дол.США. Для інвесторів особливо привабливими є хімічна, деревообробна, машинобудівна та харчова галузі промисловості.
Підприємства і організації Волинського ПГК і польських воєводств традиційно підтримують виробничо-економічні зв`язки з партнерами у багатьох зарубіжних країнах. Цьому сприяє вигідне їх положення, доповнене хорошими транспортними зв`язками. Однак існує диспропорція в обсязі експорту української і польської частин єврорегіону. Вартість експорту в розрахунку на 1 жителя польської частини становить 304,4 дол.США, української - 58,6 дол.США, тобто існує співвідношення 5,2:1.
Розділ 4. Проблеми і перспективи розвитку Єврорегіону “Буг”. Єврорегіон “Буг” поки що є на початковому етапі свого формування, тому стратегія його розвитку повинна включати такі основні сфери цілей і дій: 1) сфера бізнесу: орієнтація підприємств на ринки іншої сторони і на кооперацію з ними; вільний рух товарів, капіталу, робочої сили; розвиток виробничої і ринкової інфраструктури; обмін інформацією; 2) сфера господарського розвитку: посилення інтеграції, розвиток комунікацій і зв`язку; формування регіональних транскордонних систем технічної інфраструктури; інтеграція поселенських систем; розвиток і вдосконалення інтеграції рекреаційної бази; 3) соціальна сфера: охорона довкілля і співробітництво в галузі екології; розвиток інтеграції у сфері культури; співробітництво у сфері освіти і науки; інтеграція систем соціального забезпечення; охорона права і громадського порядку; охорона здоров`я; розвиток інтеграції і контактів в інших сферах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок