Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

Загрузка...

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”) / сторінка 8

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

У методичному плані при розробці стратегії розвитку Єврорегіону “Буг” можна виділити п`ять етапів: 1) гіпотеза намірів; 2) первинне упорядкування проблем; 3) стратегія розвитку Єврорегіону “Буг”; 4) сценарій майбутнього прогнозу; 5) елементи поточної політики розвитку єврорегіону.
Програма розвитку Єврорегіону “Буг” повинна окреслити його нове місце в економічному просторі України, Польщі й Білорусі, а також врахувати інтеграційні європейські процеси. Сторони повинні використати досвід країн Європейського Союзу. В програмі розвитку повинні знайти вирішення декілька груп проблем, характерних для Єврорегіону “Буг”: 1) організація транскордонної діяльності (зміна ролі кордону, його обладнання, перерозподіл транспортних потоків); 2) економічні (створення регіональних центрів економічної активності); 3) підготовка кадрів (підготовка спеціалістів-професіоналів з регіонального маркетингу і менеджменту, комерційної діяльності, міжнародних відносин); 4) організаційні і правові; 5) розробка спільних проектів; 6) культури і самовизначення; 7) екології; 8) пропаганди досвіду роботи єврорегіону.
Стосовно Єврорегіону “Буг” концепція соціально-економічного розвитку на переломі ХХ і ХХІ століть може прийняти дві крайні форми: 1) подолання цивілізаційної відсталості, швидкий економічний розвиток, а також інтеграція з ЄС (сценарій “шанс”); 2) гальмування реформ, політична і господарська дестабілізація, а в результаті - опинення на периферії розвинутої об`єднаної Європи (сценарій “загроза”). Враховуючи ці дві крайні ситуації, опрацьовано три гіпотези регіонального розвитку: поляризація господарського розвитку, екорозвиток і рівномірний розвиток. Остання з гіпотез представляється нам найоптимальнішою для побудови концепції розвитку Єврорегіону “Буг”. Вона передбачає, що процес модернізації господарського розвитку узгоджуватиметься з екологічним розвитком. Основою господарської системи єврорегіону будуть: метрополії, що слугуватимуть місцем локалізації капіталу, новаторств і європейського бізнесу, та осередки соціально-економічного розвитку європейського значення “європоліси”, які в процесі міжнародної конкуренції утворюватимуть вузли бізнесу і новаторств. Ця гіпотеза розвитку включатиме три блоки: економічний; транспорт і інфраструктуру; охорону довкілля.
До пріоритетів розвитку Волинського ПГК на період до 2010 року слід віднести: поліпшення демографічної ситуації, розвиток соціальної інфраструктури малих міст і сіл; розвиток інтенсивного м`ясного тваринництва; завершення конверсії підприємств військово-промислового комплексу; створення можливостей для розвитку господарства на забруднених радіонуклідами територіях; пом`якшення територіальних диспропорцій у господарському розвитку; орієнтація підприємств легкої та харчової промисловості на виробництво продукції з місцевої сировини; реконструкція осушувальних систем, відродження деяких річок та озер; перепрофілювання екологонебезпечних підприємств на технології, що не знищуватимуть природи; реконструкція історико-культурної спадщини, використання її у виховній і в культурно-освітній роботі та розширення туристської діяльності; розвиток взаємовигідних економічних зв`язків з партнерами в інших регіонах України та зарубіжними країнами, особливо воєводствами і повітами Польщі, які входять до Єврорегіону “Буг”.
Виходячи з реалій сучасного економічного стану, що склався в Україні, а також, враховуючи регіональні особливості соціально-економічного розвитку Волинського ПГК, в перспективі можливі такі основні етапи здійснення заходів та проектів його соціально-економічного розвитку: 1) 1996-2000 рр. - етап пристосування економіки і населення області до нових ринкових умов господарювання, адекватної їм структури господарського комплексу, припинення спаду виробництва в основних секторах та галузях економіки; 2) 2001-2005 рр . - етап докорінних структурних змін в економіці області, забезпечення стабільних темпів економічного росту в основних галузях господарства, істотне підвищення рівня життя всіх верств населення області; 3) 2006-2010 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок