Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Луцишин Наталія Петрівна
УДК 338 (477:438) : 91
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК
ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ
(НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)
Спеціальність: 08.10.01 - Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів-1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті
імені Лесі Українки, Міністерство освіти України.
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор
Мальський Маркіян Зіновійович,
Львівський державний університет
ім.Ів.Франка, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Школа Ігор Миколайович, Чернівецький державний університет ім. Ю.Федьковича, завідувач кафедри
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Кравців Василь Степанович, Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу
Провідна установа:
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ проблем прогнозування та регулювання економіки
Захист відбудеться “ 19 ” березня 1999 р. о 1100 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 290026, м.Львів, вул.Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України.
Автореферат розісланий “ 18 ” лютого 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В.І.Жовтанецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні тенденції і процеси господарського розвитку в Україні спричиняють появу нових і загострення існуючих проблем суспільно-територіальних процесів і явищ. У такій ситуації розвиток транскордонного співробітництва набуває нового значення, його актуальність посилюється з розвитком інтеграційних процесів на грунті ринкових відносин. Проявляються нові територіальні аспекти транскордонного співробітництва, які потребують всестороннього аналізу. За останні роки наукова розробка проблем міжнародного співробітництва дещо посилилась. Опубліковано ряд праць, присвячених, головним чином, міжнародному співробітництву на загальнодержавному рівні. Але регіональний аспект, тобто транскордонне співробітництво, в них відображені недостатньо. Мало проводиться досліджень з питань розвитку транскордонних регіонів на українсько-польському пограниччі за участю адміністративних областей. Разом з тим, саме обласний рівень в умовах переходу економіки України на ринкові засади стає основним об`єктом територіального прогнозування та індикативного планування. Ще більшої актуальності набувають питання транскордонного співробітництва в міждержавних формуваннях типу “єврорегіонів”.
Потребує поглиблення транскордонне співробітництво в Єврорегіоні “Буг”, який має сприятливі можливості для подальшого розвитку всіх сфер господарського комплексу, використовуючи своє прикордонне положення в зоні контактної взаємодії і стику України, Польщі і Білорусі. Вигідність геополітичного положення Волинського прикордонного господарського комплексу (ПГК) та Єврорегіону “Буг” сприяє поглибленню господарської спеціалізації, розширенню участі у загальнодержавному і міжнародному поділі та інтеграції праці, а також транзитному обслуговуванні експортно-імпортних перевезень України і Польщі та інших європейських держав. Необхідність розробки наукових проблем транскордонного співробітництва на регіональному рівні, оцінка стану його вивченості взагалі та в Україні зокрема зумовили вибір теми дослідження, а також визначили коло дослідницьких питань.
Зв`язок роботи з науковими програмами, темами. Дисертація пов`язана з дослідженнями по держбюджетній темі 4-42 “Модель розвитку транскордонного регіону в аспекті процесів європейської інтеграції (на українсько-польському прикладі)” розділ “Оцінка соціально-економічного розвитку транскордонного регіону (№ 0194 U 038206 держреєстрації).

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЄВРОРЕГІОНУ “БУГ”)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок