Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ ОБДАРОВАНИХ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У США

ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ ОБДАРОВАНИХ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У США

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ ОБДАРОВАНИХ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,45 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
ТЕЛИЧКО НАТАЛІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 371.212.3 : 373.31 (73)
ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ ОБДАРОВАНИХ
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У США
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Ужгородському національному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор педагогічних наук, професор Сагарда Володимир Васильович, Ужгородський національний університет,
професор кафедри педагогіки і психології
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор Руснак Іван Степанович,
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича,
завідувач кафедри педагогіки і методики початкового навчання
кандидат педагогічних наук Чижевський Борис Григорович,
Секретаріат комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, завідувач
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, відділ порівняльної професійної педагогіки і психології, Міністерство освіти і науки України, м.Київ
Захист відбудеться “4” квітня 2006 року о 1300 год. на засіданні спеці-алізованої вченої ради К 20.051.01 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79, конференц-зала Будинку вчених).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикарпатського націо-нального університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
Автореферат розісланий “3” березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Р. Кирста


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Обдарована особистість є великою цінністю суспільства. Відтак, освіта обдарованих виступає об’єктивним гарантом його подальшого соціально-економічного й культурно-політичного розвитку. Від-повідно актуалізується гуманітарна корекція сфери освіти, перегля-даються її концептуальні та методологічні засади, уможливлюється її реформування і дотичні до нього зміни у вихованні особистості в напрямі орієнтування на її різносторонній потенціал, розвиток обдарованості й таланту.
Предметом спеціального наукового пошуку освіта обдарованих виступила з першої третини ХХ століття, коли вчені різних країн світу розглядали її як особливий і невід’ємний компонент розвитку загальної освіти й освітнього простору загалом. В освітніх системах країн Європи, Америки й Азії, в т.ч. й у США її не декларували, а забезпечували перманентний поступ як реального фактора прогресу суспільства з метою досягнення благополуччя громадян. Відповідно сутність навчання й виховання обдарованих дітей полягала в доведенні рівня впливу традиційних освітніх інститутів до мінімального. Стимулювались самоосвіта, неформальна освіта, впровадження інформаційних технологій, цікавих проектів та ініціатив. На підставі зазначеного вибудовувалась і система розвитку освіти США загалом, визначалась її національна мета зі спрямуванням у ХХІ століття, здійснювалась розробка освітніх стандартів на світовому рівні, проектувались її фінансові ресурси, соціальний та законодавчий захист, чіткість форм звітності й контролю.
Теоретичний доробок учених США (Р. Гілл, Д. Кітс, Б. Конвей, М. Морлок, К. Роджерс, Дж. Фелдгузен та ін.) і практичний досвід педагогів штату Масачусетс у контексті порушеної нами проблеми свідчить, що в останні півстоліття зміст і структура навчання обдарованих учнів початкової школи зазнали суттєвих змін унаслідок утвердження освіти в числі визначальних пріоритетів країни на шляху її входження в ХХІ століття.
Відтак у США напрацьовано очевидний досвід забезпечення навчання й виховання обдарованих дітей, створено для них сприятливі умови в різних закладах освіти, в т.ч. й у початковій школі. У сучасних умовах попри особливості культурних традицій різних етнічних спільнот маємо всі підстави визнати наявність спільних закономірностей в розвитку освіти в різних штатах (модернізація змісту і методів; створення альтернативних закладів освіти та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ ОБДАРОВАНИХ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок