Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Тенденції культурного будівництва в Україні: становлення недержавних некомерційних організацій (90-ті роки ХХ ст.)

Тенденції культурного будівництва в Україні: становлення недержавних некомерційних організацій (90-ті роки ХХ ст.)

Назва:
Тенденції культурного будівництва в Україні: становлення недержавних некомерційних організацій (90-ті роки ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,50 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
 
МАРТИНЕНКО ЛІЛІЯ ВІКТОРІВНА
УДК008:061.2-027.564](477)(091)(043)
Тенденції культурного будівництва в Україні:
становлення недержавних некомерційних організацій
(90-ті роки ХХ ст.)
17.00.01. – Теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Безклубенко Сергій Данилович,
Київський національний університет
культури і мистецтв, завідувач кафедри
теорії та історії культури
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Яремченко Борис Петрович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри політології та
соціології
кандидат економічних наук,
Солодовник Валентин Володимирович,
Український центр культурних досліджень,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ історії України другої половини ХХ ст.

Захист відбудеться 12.12.2003 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.807.02. у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м.Київ, вул..Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м.Київ, вул.Щорса,36)
Автореферат розісланий 11.11.2003 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Загуменна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процес горбачовської “перебудови” соціалізму радянського зразка, крім усього іншого, означав початок послаблення адміністративно-командної ролі держави та пожвавлення недержавних, громадських, громадянських начал в усіх сферах життя, зокрема й у галузі культури. З логічним його завершенням - розпад СРСР і виникнення співдружності незалежних держав – настав період інтенсивної трансформації суспільства. Розпочався перехід від тоталітаризму до демократії, від суворо регламентованої плановості в народному господарстві – до ринкових відносин, від державної монополії на власність – до функціонування й конкуренції різних форм власності (державної, комунальної, приватної) на засоби виробництва та споживання, від єдиновладдя комуністичної ідеології – до свободи слова, думки, совісті, волевиявлення, становлення громадянського суспільства.
Різка переміна обстановки спричинила появу кризових явищ в економіці та культурі, сум’ятя в ідеології, гострі дискусії на мітингах, у пресі, полеміку у наукових виданнях щодо політики, стану справ, проблем та перспектив, зокрема й культурного розвитку. Нові умови покликали до життя нові явища і в практиці культурного будівництва. Поряд з державними в Україні з’являються недержавні організації, установи та заклади культури (приватні, комунальні), а серед останніх – як комерційні (розраховані на одержання фінансового прибутку), так і ті, що не переслідують комерційного зиску. Організації недержавного некомерційного характеру діяльності відомі на Заході як “третій сектор” культурного виробництва.
Процес становлення недержавних некомерційних організацій, виокремлення їх з поміж усього спектру суб’єктів культурної діяльності розпочався з середини 90-х рр. На жаль, вони поки що не перетворилися на потужну формацію, не набули такої ваги, як в інших розвинутих щодо цього країнах світу, природа їх мало досліджена. Все це й зумовило актуальність теми дослідження – “Тенденції культурного будівництва в Україні: становлення недержавних некомерційних організацій ( 90-ті роки ХХ ст..)”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до плану наукових досліджень Київського національного університету культури і мистецтв за напрямом “Актуальні проблеми трансформаційних процесів в українській культурі”, цільової комплексної програми “Культурологія”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Тенденції культурного будівництва в Україні: становлення недержавних некомерційних організацій (90-ті роки ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок