Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОБУДОВИ ПОДАТКОВОЇ СТАТИСТИКИ

МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОБУДОВИ ПОДАТКОВОЇ СТАТИСТИКИ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОБУДОВИ ПОДАТКОВОЇ СТАТИСТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,93 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОРОЗ ЮЛІЯ ЮЗЕФІВНА
УДК 311.2 : 336.22
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОБУДОВИ
ПОДАТКОВОЇ СТАТИСТИКИ
Спеціальність 08.03.01 – Статистика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Науково-дослідному інституті статистики Державного комітету статистики України, м. Київ
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор економічних наук,
Парфенцева Неля Олексіївна,
Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України, завідувач кафедри економічної статистики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Єріна Антоніна Михайлівна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри статистики
кандидат економічних наук,
Карпов Володимир Іванович,
Київський національний торговельно-економічний університет, завідувач кафедри статистики та економетрії
Провідна установа: Одеський державний економічний університет, кафедра статистики,
Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 12 червня 2003 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .006.01 Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. .
Автореферат розісланий 12 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, професор О.Д. Шарапов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із напрямів участі держави і місцевого самоврядування у сфері господарювання є податкова політика, яка спрямована на забезпечення економічно обґрунтованого податкового навантаження на суб’єктів господарювання, стимулювання їх суспільно необхідної економічної діяльності, а також дотримання принципу соціальної справедливості та конституційних гарантій прав громадян при оподаткуванні їх доходів. Сьогодні податкові надходження формують близько 60% доходів Державного і більше ніж 80% – місцевих бюджетів України.
Водночас, сучасна податкова політика в Україні багато в чому базується на теоретичних постулатах, ефективність яких щодо економіки перехідного періоду ще не доведено, а досвід такої політики лише набувається. Діюча податкова система характеризується складністю, невпорядкованістю, порушенням функціональної гармонії окремих її складових та системи в цілому. При розв’язанні проблем податкової системи і податкової політики формуються різнопланові, часто недостовірні оцінки, з чого випливає неприйнятність розроблених рекомендацій. А основна суперечність, що виникла в ході формування податкової системи і податкової політики, пов’язана з неузгодженістю потреб у податкових надходженнях з можливостями їх отримання.
Вирішення завдань реформування податкової системи немислиме без відповідної статистичної інформації. Використання інформаційних ресурсів податкової діяльності платників податків та державних органів управління є однією з необхідних передумов наукового дослідження питань побудови раціональної системи оподаткування.
Науково-практичне значення податкової статистики полягає насамперед в тому, що вона є одним із специфічних методів дослідження суспільних процесів і явищ, який дозволяє виявляти закономірності і тенденції у сфері податкових надходжень і може давати рекомендації по економічному обґрунтуванню податкової політики. Відповідно, виникає потреба у науковому обґрунтуванні місця і ролі інформаційних ресурсів податкової статистики в системі інтегрованої інформаційної статистичної бази для підвищення її практичної значимості та аналітичної цінності при прийняті управлінських рішень органами державної влади.
За допомогою статистики податкову систему і податкову політику досліджували багато видатних вітчизняних та зарубіжних економістів. Для обґрунтування теорії і практики методологічних засад побудови податкової статистики на особливу увагу заслуговують наукові праці М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОБУДОВИ ПОДАТКОВОЇ СТАТИСТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок