Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ ШКОЛЯРІВ З ПРЕДМЕТІВ ПРИРОДНИЧОГО ЦИКЛУ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ ШКОЛЯРІВ З ПРЕДМЕТІВ ПРИРОДНИЧОГО ЦИКЛУ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ ШКОЛЯРІВ З ПРЕДМЕТІВ ПРИРОДНИЧОГО ЦИКЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
КАЛАУР Світлана Миколаївна
УДК 378.147:371.279.7.
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ ШКОЛЯРІВ З ПРЕДМЕТІВ ПРИРОДНИЧОГО ЦИКЛУ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль - 2004
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор педагогічних наук, професор Романишина Людмила Михайлівна, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогічної майстерності та освітніх технологій, професор.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор Ярошенко Ольга Григорівна,
Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова, кафедра методики викладання природничо-географічних дисциплін, професор;
кандидат педагогічних наук Нінова Тетяна Степанівна,
Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, кафедра загальної і неорганічної хімії, в.о. доцента.
Провідна
установа Житомирський державний педагогічний університет ім. І. Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 26.11. 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: вул. М. Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: вул. М. Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027.
Автореферат розісланий 25.10.2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Оновлення освітньої галузі відіграє визначальну роль в інтелектуальному розвитку суспільства. Реформа вищої школи вимагає суттєвих змін у навчально-виховному процесі, що передбачає пошук нових технологій, форм і методів підготовки майбутніх фахівців, які відзначатимуться творчою індивідуальністю, високим рівнем педагогічної компетенції та загальної культури. Основна мета функціонування вищого педагогічного навчального закладу полягає у ґрунтовній підготовці студентів до майбутньої складної та багатогранної професійної діяльності. Контроль та оцінювання виступають обов’язковими складовими та посідають важливе місце у структурі педагогічної діяльності. Щодня вчитель оцінює навчальні досягнення школярів, витрачаючи на це близько третини свого робочого часу. Протягом останніх років процес оцінювання результатів навчальної діяльності учнів зазнав суттєвих змін, що пов’язані із введенням у середні навчальні заклади 12-бальної шкали. У сучасній школі здійснювати оцінювальну діяльність спроможний лише педагог, який має відповідний рівень підготовки в цій галузі.
Проблема контролю та оцінювання знань, умінь і навичок суб’єктів навчальної діяльності завжди була в центрі уваги педагогів. Так, психологічні механізми цього процесу досліджували Б. Ананьєв, І. Галян, М. Наумов, І. Якиманська; педагогічні аспекти цієї проблеми вивчали та аналізували Ш. Амонашвілі, С. Близнюк, К. Делікатний, В. Паламарчук, В. Полонський, С. Подмазін, Л. Романишина, П. Сікорський; методичні сторони питань оцінювання навчальних досягнень учнів на уроках хімії та біології в умовах 12-бальної шкали представлені у працях Н. Буринської, Л. Величко, М. Козуб, Н. Матяш, Т. Нінової, В. Чернової, Т. Фещенко, Г. Юзбвашешевої, О. Ярошенко.
Складність та багатоплановість питання оцінювання навчальних досягнень стимулює науковий пошук нових психолого-педагогічних шляхів до його розв’язання. Останніми роками зазначену проблему активно вивчають в контексті підходу до оцінювання як до окремого виду педагогічної діяльності, що має власну структуру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ ШКОЛЯРІВ З ПРЕДМЕТІВ ПРИРОДНИЧОГО ЦИКЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок