Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ ШВИДКОПЛИННИХ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕНОСУ

РОЗРОБЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ ШВИДКОПЛИННИХ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕНОСУ

Назва:
РОЗРОБЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ ШВИДКОПЛИННИХ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕНОСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,40 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГЕРГАНОВ Максим Леонідович
УДК 621.1016-001.57
РОЗРОБЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ
ШВИДКОПЛИННИХ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕНОСУ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі нафтогазового та хімічного машинобудування.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Становський Олександр Леонідович,
Одеський національний
політехнічний університет, завідувач кафедри нафтогазового та хімічного машинобудування
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Козак Юрій Олександрович,
Одеська національна академія зв’язку, завідувач кафедри
інформатизації і управління;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Сєніна Тамара Іллівна,
Одеська державна академія холоду,
доцент кафедри систем автоматизованого проектування.
Провідна установа Національний авіаційний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра інформаційних технологій,
м. Київ.
Захист відбудеться 27 травня 2004 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “23” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 Ю.С. Ямпольський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Оптимальне автоматизоване управління в реальному часі багатьма технологічними процесами в різноманітних галузях промисловості неможливе без відповідного швидкодіючого програмного забезпечення АСУ, а отже і без адекватних інформаційних моделей (ІМ) управляючих інформаційних систем (УІС). Зокрема, забезпечення заданих режимів багатьох сучасних промислових технологій базується на управлінні енергомасопереносом крізь гетерогенні середовища, оскільки це виявляється єдиним способом вплинути на деякий об’єкт, який знаходиться всередині гетерогенної проникної оболонки. Наприклад, у ливарному виробництві – це виготовлення виливків в піщаних формах, у хімічній промисловості – процеси, зв'язані з фільтрацією і теплообміном, тощо. Реальні потреби такого підходу набагато ширше: будівництво, транспорт, екологія, фармакологія, медицина, – ось неповний перелік галузей людської діяльності, де процеси переносу крізь гетерогенні середовища відіграють вирішальну роль.
Управління проникністю вимагає від УІС наявності ІМ стану гетерогенного середовища, яка дозволяє визначати її структуру та властивості компонентів в залежності від необхідних параметрів проникності (температуропроводності, гідравлічного опору тощо) та ще й в межах допустимих технологічних можливостей конкретного виробництва. Така задача відноситься до зворотних, некоректно поставлених, рішення яких може взагалі не існувати. Тому її розв’язують багаторазовим рішенням прямої задачі із підбором необхідного варіанта. На жаль, сучасні математичні методи інформаційного забезпечення автоматизованого управління, в алгоритм яких входить багаторазовий чисельний розрахунок параметрів протікання, через високу часову складність моделювання породжують умови, у яких навіть при використанні швидкодіючої обчислювальної техніки, управління може “не встигати” за керованим процесом.
На підставі викладеного, а також з урахуванням того, що від швидкодії ІМ УІС багато в чому залежить ефективність управління, можна стверджувати, що дослідження, спрямовані на збереження основних переваг того чи іншого методу за рахунок створення в його рамках можливостей для підвищення швидкодії моделювання без зміни швидкості роботи ЕОМ, – винятково за рахунок удосконалення розв’язуючого алгоритму, – є дуже актуальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ ШВИДКОПЛИННИХ ПРОЦЕСІВ ПЕРЕНОСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок