Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКО–ПЕДАГОГІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ЗАСОБАМИ ТЕАТРАЛІЗАЦІЇ НАРОДНИХ СВЯТ

ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКО–ПЕДАГОГІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ЗАСОБАМИ ТЕАТРАЛІЗАЦІЇ НАРОДНИХ СВЯТ

Назва:
ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКО–ПЕДАГОГІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ЗАСОБАМИ ТЕАТРАЛІЗАЦІЇ НАРОДНИХ СВЯТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
БЕРЕЗА РОМАН ПАВЛОВИЧ
 
УДК 378. 02; 18
ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ
СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКО–ПЕДАГОГІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
ЗАСОБАМИ ТЕАТРАЛІЗАЦІЇ НАРОДНИХ СВЯТ
13.00.07 – теорія і методика виховання
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук

Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Єлісовенко Юрій Петрович,
Інститут педагогіки і психології
професійної освіти,
науковий співробітник відділу
мистецької освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Руденко Юрій Дмитрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри історії і теорії педагогіки.
кандидат педагогічних наук, доцент
Сявавко Євгенія Іванівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа: Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, кафедра історії педагогіки та українознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
 
Захист відбудеться “ 17 ” травня 2001 року о 14 30 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26. 053. 02 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “_2_” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Долинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Суспільно-політичні зміни, що стали реальністю за часів незалежності України, та проблеми державотворення потребують розв’язання цілого ряду завдань, серед яких чільне місце посідають завдання патріотичного виховання молоді, формування її національної самосвідомості та відродження української культури. На вирішення їх націлюють і Конституція України, і Державна національна програма “Освіта”(Україна ХХ1 століття”), і Закон України “Про освіту”.
Важливість розв’язання даних педагогічних завдань зумовлена низкою чинників, серед яких особливо слід виділити такі: необхідність розуміння молоддю своєї національної самобутності, її збереження та розвитку; необхідність поліпшення її патріотичного виховання; необхідність залучення підростаючих поколінь до національної культури; поширення негативних явищ у молодіжному середовищі та нагальна потреба протиставлення їм можливостей здорового способу життя, розумної організації свого дозвілля, культурного розвитку, виховання та самовиховання.
Все це вимагає нових науково-практичних підходів до проблеми формування національної самосвідомості студентської молоді, які передбачають удосконалення і перебудову змісту форм та методів підготовки фахівців у галузі виховання, залучення їх до творчого самовираження та збагачення їхнього національно-культурного досвіду.
Народні обряди й свята, як художні форми національної культури, містять у собі величезний виховний потенціал, механізми реалізації якого діють як у раціональній сфері впливу на свідомість, так і у сфері впливу на підсвідомість, емоції людини. Наукові дослідження свідчать, що цей вплив значно посилюється завдяки використанню засобів театралізації народних обрядів і свят та широкого використання методів активізації учасників святкового дійства.
Театралізація, як спосіб дієвого вирішення свята, вносить в нього такі складові елементи театру як драматургію, а відтак, і сюжетний розвиток, і драматичний конфлікт, і сценічну дію. Вона розрахована на певних дійових осіб, театральні костюми, декорації, реквізит тощо. У разі доцільного їх використання і за умови створення святкової ситуації та атмосфери народні обряди і свята справляють посилений виховний вплив на учасників театралізованого дійства.
Слід відзначити також особливу роль гри та ігрової діяльності в процесі розвитку особистості і її національної самосвідомості, яка починає формуватися з дитячих років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКО–ПЕДАГОГІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ЗАСОБАМИ ТЕАТРАЛІЗАЦІЇ НАРОДНИХ СВЯТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок