Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВЛАДИ ЯК ПУБЛІЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВЛАДИ ЯК ПУБЛІЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВЛАДИ ЯК ПУБЛІЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,76 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
Дзюндзюк Вячеслав Борисович
УДК 35. 071. 2
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВЛАДИ ЯК ПУБЛІЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Спеціальність 25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора наук з державного управління
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (м. Харків).
Науковий консультант – | доктор економічних наук, професор Одінцова Галина Сергіївна, Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, професор кафедри державного управління та менеджменту
Офіційні опоненти:
доктор наук з державного управління, професор Біла Світлана Олексіївна, Інститут економіки та прогнозування НАН України (м. Київ), провідний науковий співробітник відділу економічної історії;
доктор наук з державного управління, доцент Мартиненко Василь Миколайович, Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (м. Харків), завідувач кафедри державної кадрової політики;
доктор соціологічних наук, доцент Чернецький Юрій Олександрович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (м. Харків), завідувач-професор кафедри міжнародної економіки.
Провідна установа – Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління” (м. Запоріжжя), кафедра державного управління та адміністративного менеджменту.
Захист дисертації відбудеться 16 травня 2006 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, пр. Б.Хмельницького, 108, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий “ 14 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Я.С. Клейнер


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Впровадження нових моделей взаємовідносин органів влади зі громадянами значно актуалізує проблему підвищення ефективності діяльності органів влади як публічних організацій. Перші спроби теоретично вирішити проблему організаційної ефективності знаходять відображення у працях Ф. Тейлора, Г. Ганта, Ф. Гілберта, Р. Шелтона, А. Файоля, що займалися проблемами організації праці і пошуком методів підвищення її ефективності та відокремили управлінську працю від інших форм діяльності. Вагомий внесок у їх вирішення вніс і М. Вебер, який розробив модель “ідеальної бюрократії”, що тривалий час вважалася найефективнішою формою організації. Значна заслуга у вирішенні питання організації ефективної взаємодії між керуючими і керованими належить Е. Мейо, який за допомогою емпіричних досліджень довів, що соціальні дії індивідів мотивуються не тільки економічними факторами. Подальший розвиток ці ідеї отримали в працях А. Маслоу, що розробив теорію ієрархії людських потреб, а також К. Левіна і Ф. Фідлера, які запропонували теорію ефективного лідерства, засновану на різноманітних засобах управлінських впливів керівника на підлеглих.
Ґрунтуючись на досягненнях вищезгаданих вчених, у середині двадцятого століття П. Друкером в окрему наукову дисципліну був виділений менеджмент, в якому питання ефективності займають центральне місце, однак розглядаються переважно в економічному ракурсі.
У сімдесятих і на початку вісімдесятих років двадцятого століття Д. Екманом, Е. Квейдом, Г. Саймоном і деякими іншими вченими була здійснена спроба відмовитися від загальних принципів організації управління. На основі системного, ситуаційного підходів і кібернетики ними були розроблені моделі підвищення ефективності діяльності організацій, які враховують різні ситуації і фактори (політичні, економічні, культурні й інші).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВЛАДИ ЯК ПУБЛІЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок