Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Суд і судочинство на Буковині (остання чверть XVIII – початок XX ст.)

Суд і судочинство на Буковині (остання чверть XVIII – початок XX ст.)

Назва:
Суд і судочинство на Буковині (остання чверть XVIII – початок XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Городницька Людмила Василівна
УДК:94(477.85) “17”/“19”:34
Суд і судочинство на Буковині
(остання чверть XVIII – початок XX ст.)
Спеціальність: 07.00.01 –Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор Ботушанський Василь Мефодійович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри історії України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Юрій Михайло Федорович, Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету, завідувач кафедри соціально-економічних наук;
кандидат історичних наук, доцент Райківський Ігор Ярославович , Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, доцент кафедри історії України
Провідна установа : Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
НАН України ( м. Львів)
Захист відбудеться “27” вересня 2002 року о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012 м.Чернівці, вул.. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23)
Автореферат розісланий “27” серпня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________ Ротар Н. Ю.
І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Правосуддя – це особливий вид державної діяльності, спрямованої на боротьбу з порушеннями норм права, запобігання і викорінення їх. Процеси державотворення в Україні вимагають нині вдосконалення системи судочинства, потребують детального вивчення як вітчизняного, так і світового досвіду побудови судової системи.
В процесі розвитку правової держави в Україні використовується нині історичний досвід правотворчості і правореалізації. Причому, в цьому процесі серйозну роль відіграє досвід не тільки позитивного, але й негативного, а саме: того, що було, але не повинно бути. Йдеться про досвід помилок і прорахунків.
Необхідність звернення до минулого державно-правових інститутів поставала в різних країнах і в різні часи. Актуальність цієї проблеми зростає в міру руху України до правової держави. Судово-правова реформа, яка нині здійснюється в нашій державі, покликана привести судову систему та організацію і діяльність правоохоронних органів, а також усі галузі права у відповідність до соціально-економічних та політичних змін, що відбуваються в суспільстві, враховуючи якоюсь мірою і досвід минулого.
Метою дисертаційної роботи є дослідження історії розвитку судової системи на Буковині в останній чверті XVIII-на початку XX ст., зокрема питання організації судових установ, забезпеченість їх кадрами, фінансування, діяльності Крайового суду Буковини, окружних, повітових судів та їх компетенції при розгляді цивільних і кримінальних справ та ін.
У процесі дослідження передбачається розв’язати такі завдання:–
з’ясувати становлення і розвиток судової системи в краї, її суть, характер діяльності;–
вивчити й узагальнити основні аспекти цивільно-процесуального і кримінально-процесуального законодавства та практичного судочинства на Буковині, встановити його обсяги, ефективність; –
визначити роль та значення діяльності судових установ для забезпечення правопорядку в буковинському краї, розвиток судочинства Буковини як складової частини судової системи Австрії (Австро-Угорщини); –
встановити, чи були у тодішній системі практичного правосуддя хоча б окремі елементи, гідні творчого запозичення.
Об’єктом дослідження є судова система та судочинство на Буковині у кінці XVIII - на початку XXст.
Предмет дослідження – це специфіка розвитку системи судових установ Буковини в означений період, організація їх діяльності, особливості процесуальних правовідносин у цивільному та кримінальному судочинстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Суд і судочинство на Буковині (остання чверть XVIII – початок XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок