Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ІНФРАСТРУКТУРА ЯК ФАКТОР ЗРОСТАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ІНФРАСТРУКТУРА ЯК ФАКТОР ЗРОСТАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ / сторінка 4

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ІНФРАСТРУКТУРА ЯК ФАКТОР ЗРОСТАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Практичне значення отриманих результатів. Теоретичні та методологічні висновки щодо напрямів державного регулювання розвитку інфраструктури використані в окремих положеннях “Програми соціального і економічного розвитку м. Миколаєва на 2004 рік” (довідка № 4692/20/04 від 28.12.2004). Результати дослідження теоретично пояснюють та емпірично обґрунтовують особливості економічного зростання та розвитку в економіці України. Відтак, вони використані у викладанні курсів “Економічна теорія”, “Політекономія”, „Макроекономіка”, „Мікроекономіка”, “Державне регулювання економіки” (акт № 7/2/41 від 20.12.2004 р.).
Особистий внесок здобувача. Сформульовані в дисертації наукові результати, висновки, рекомендації і пропозиції належать особисто автору і є його науковим доробком.
Апробація результатів дисертації. Результати дослідження були викладені на 11 конференціях: Шостій щорічній міжнародній науковій конференції EERC “The Economic Transition of Ukraine” (м. Київ, 2002); Міжнародній науково-практичній конференції „Фінансово-економічні аспекти розвитку країн з перехідною економікою” (м. Миколаїв, 2002); Щорічних науково-методичних конференціях “Могилянські читання - 2002”, “Могилянські читання – 2003” (м. Миколаїв, 2002, 2003); Міжнародній науково-практичній конференції “Внесок академіка В.І.Вернадського в дослідження проблем розвитку і розміщення продуктивних сил” (м. Київ, 2003); V Міжнародній конференції молодих вчених “Глобалізація як джерело конкуренції, конфліктів та можливостей” (м. Миколаїв-Очаків, 2003), Науковій конференції, присвяченій пам’яті В.І.Вернадського “Проблеми та шляхи оптимізації економічних та екологічних взаємовідносин у сталому розвитку Причорноморського регіону” (м. Миколаїв, 2003), Міжнародній конференції “Дні науки НаУКМА” (м. Київ, 2004), Всеукраїнській науково-практичній конференції “Інвестиційні стратегії сталого розвитку” (м. Дніпропетровськ, 2004), Міжнародній науково-практичній конференції „Трансформаційні процеси в економіці держави та регіонів” (м. Запоріжжя, 2004), Першій міжнародній науково-практичній конференції „Науковий потенціал світу – 2004” (м. Дніпропетровськ, 2004).
Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано 7 статей загальним обсягом в 2,1 д.а., з них 5 у наукових фахових виданнях України обсягом 1,9 д.а.
Структура та обсяг дисертації. Дисертація складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Повний обсяг дисертації містить 186 сторінок машинописного тексту, 17 таблиць, 11 рисунків, список літературних джерел із 179 найменувань, а також 5 додатків.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
У першому розділі „Теоретичні основи дослідження соціально-економічної інфраструктури та її ролі в трансформаційній економіці” розкрито сутність категорії „соціально-економічна інфраструктура”, оцінено стан розвитку інфраструктури в Україні, розглянуто основні фактори її розвитку, представлено напрямки взаємозв’язку між соціально-економічною інфраструктурою та економічним зростанням, систематизовано та проаналізовано основні теорії та підходи до вивчення впливу інфраструктури на зростання економіки.
атегорія інфраструктури внаслідок розвитку економічної науки, структурних зрушень у галузях економіки, також піддається змінам, які викликають її різне тлумачення. Так само й уявлення про категорію соціально-економічної інфраструктури трансформується у зв’язку із зростанням її ролі в розвитку економіки. Сучасне уявлення про соціально-економічну інфраструктуру розкривається через її визначення як окремої підсистеми народного господарства, що забезпечує ефективність виробництва, розподілу, обміну та споживання за рахунок зниження трансакційних витрат та регулює відносини між суб’єктами господарювання.
Зміст категорії соціально-економічної інфраструктури уточнювався через характеристику видів економічної діяльності, для чого застосовувалося три основі класифікаційні ознаки: функціональні особливості, умови функціонування суспільного виробництва, взаємодія з елементами економічної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ІНФРАСТРУКТУРА ЯК ФАКТОР ЗРОСТАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок