Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ІНФРАСТРУКТУРА ЯК ФАКТОР ЗРОСТАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ІНФРАСТРУКТУРА ЯК ФАКТОР ЗРОСТАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ / сторінка 9

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ІНФРАСТРУКТУРА ЯК ФАКТОР ЗРОСТАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Бюджетні видатки на соціально-економічну інфраструктуру здійснюються за незмінного співвідношення у фінансуванні її галузей протягом 2003 – І півріччя 2004 років. Номінально вони зросли в середньому на 22-53% по різних галузях, однак суттєве реальне зростання має місце, вже починаючи з 1999 року: в середньому номінальні витрати на інфраструктуру зросли в 9,2 рази протягом 1999-2003 років, у той час як темпи інфляції за цей самий період склали лише 420%. За таких умов, однак, стан соціально-економічної інфраструктури не можна визнати як задовільний.
У зв’язку з цим необхідне посилення використання названих принципів бюджетно-фінансової політики в забезпеченні соціально-економічної інфраструктури, що матиме наслідком накопичення інфраструктурного потенціалу країни і сприятиме підтриманню стійких темпів економічного зростання. Це стає можливим за умови визначення раціонального співвідношення між реформами в галузях соціально-економічної інфраструктури та їх фінансовим забезпеченням, між існуючими принципами організації діяльності галузей інфраструктури та оновленням організаційно-інституційного механізму.
Організаційно-інституційний механізм забезпечення діяльності галузей соціально-економічної інфраструктури являє собою складну багатопланову і динамічну структуру, що складається з взаємопов'язаних ланок: правового забезпечення, інституційного забезпечення та їх взаємозв’язку.
У свою чергу фінансовий механізм розглядався як сукупність економіко-організаційних заходів, правових та економічних форм і методів управління фінансовою діяльністю держави, важелів та інструментів, що використовуються в процесі формування, розподілу й використання бюджетних та позабюджетних грошових ресурсів для задоволення потреб суспільства. В рамках даного уявлення про фінансовий механізм методами його реалізації постають планування (прогнозування), інвестування, кредитування, фінансування, ціноутворення, оподаткування, господарський розрахунок, фондоутворення.
З метою економії та підвищення ефективності бюджетних витрат фінансовий та організаційно-інституційний механізми забезпечення соціально-економічної інфраструктури в Україні мають бути реформовані через дві причини: 1) недостатність бюджетних коштів для розвитку окремих галузей соціально-економічної інфраструктури, особливо в сфері модернізації основних фондів, підвищення оплати праці тощо; 2) незабезпеченість пріоритетів економічної політики відповідними інститутами.
Рівномірність та пропорційність фінансування всіх галузей соціально-економічної інфраструктури може забезпечуватись переважно в довгостроковій перспективі. При цьому в короткостроковому періоді відбувається переважно пріоритетне, цільове фінансове забезпечення.
Суперечності, що виникають при запровадженні механізмів фінансування, між ефективністю та соціальною справедливістю, можуть бути розв’язані на основі балансування державної та приватної участі у забезпеченні соціально-економічної інфраструктури. В Україні на даному етапі трансформації економічної системи модель забезпечення має переходити до більш економічно ефективної, що зменшуватиме перерозподільчі можливості держави для забезпечення значного рівня соціальної справедливості. З іншого боку, для трансформаційної економіки наявність навіть мінімального рівня соціальної справедливості, зокрема, сильного соціального захисту, стимулює інтенсивний розвиток економіки.
Дотримання співвідношення принципів економічної ефективності та соціальної справедливості в сфері житлово-комунального господарства має бути покладено на регулюючий інститут, до функцій якого відносяться: збір інформації про підприємства житлово-комунального господарства, висунення пропозицій щодо залучення інвесторів, пошук інвесторів та представлення об’єктів на конкурси та аукціони, контроль дотриманням договірних умов інвесторами. Утворення такого інституту в кожному місті, області є можливим згідно Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, за яким сільські, селищні та міські ради можуть утворювати у разі необхідності органи та служби для забезпечення здійснення з іншими суб’єктами комунальної власності спільних проектів або спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ІНФРАСТРУКТУРА ЯК ФАКТОР ЗРОСТАННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок