Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ І ГЕОДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ В РЕГІОНІ УКРАЇНСЬКОГО ПРИЧОРНОМОР`Я

ГЕОДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ І ГЕОДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ В РЕГІОНІ УКРАЇНСЬКОГО ПРИЧОРНОМОР`Я

Назва:
ГЕОДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ І ГЕОДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ В РЕГІОНІ УКРАЇНСЬКОГО ПРИЧОРНОМОР`Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова
ЯВОРСЬКА ВІКТОРІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 911.3.631.Ш. І.
ГЕОДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ І ГЕОДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ В РЕГІОНІ УКРАЇНСЬКОГО ПРИЧОРНОМОР`Я
11.00.02 – економічна і соціальна географія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Одеса - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної і соціальної географії Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Топчієв Олександр Григорович,
завідувач кафедри економічної і соціальної географії
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, професор.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Хомра Олександр Улянович
Національний інститут проблем
міжнародної безпеки, завідувач відділу
соціальної економіки та демографічної безпеки;
доктор географічних наук, професор
Дергачов Володимир Олександрович
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України,
головний науковий співробітник.
Провідна установа: - Львівський національний університет імені Івана Франка, географічний факультет, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист дисертації відбудеться “3” жовтня 2003 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.03 при Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Шампанський пров., 2, ауд. 108
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24).
Автореферат розісланий “2” вересня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор географічних наук, професор Є.В. Єлісеєва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність дисертаційного дослідження визначається широким спектром недостатньо вирішених науково-методологічних і практичних проблем, пов`язаних з вивченням процесів відтворення населення та їх регіональних особливостей в умовах сучасних суспільно-економічних трансформацій.
Глибока демографічна криза як на загально національному, так і на регіональному рівнях, необхідність вирішення цілої низки проблем, пов`язаних з пошуками шляхів покращення геодемографічної ситуації, посилює актуальність глибокого осмислення особливостей геодемографічних процесів та їх територіальної диференціації в межах окремих регіонів. Переважання в наукових дослідженнях аналізу “ситуацій” як статичних станів соціально-демографічних явищ актуалізує необхідність їх дослідження з позицій динамічних підходів, розробки принципово нових концепцій, зокрема концепції геодемографічного процесу(ГДП).
Регіон Українського Причорномор`я (УП) є одним з специфічних регіонів України (приморське економіко-географічне положення, історико-географічні особливості заселення краю, своєрідний етно-національний склад населення тощо) і тому може слугувати в певному смислі як хороший “полігон” для практичного опробування нового підходу до вивчення ГДП.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота пов`язана з тематикою науково-дослідницьких робіт кафедри економічної та соціальної географії Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, в яких безпосередньо приймав участь автор: 1. Держбюджетною темою № 774 УДК 504.03;316;504:34 “Принципи та механізми управління природокористуванням та раціональної організації у приморських смугах України (на прикладі приморських територій Одеського, Миколаївського і Херсонського обласних регіонів”, номер державної реєстрації 0198U002985 (1998-2000рр.) 2.Держбюджетною темою № 303 УДК 911.3:316;332.1333.6 “Розробка концепції і програми сталого соціально-економічного розвитку регіону Українського Причорномор`я у контексті міжнародних програм екологічного захисту Чорного моря”, номер державної реєстрації 0101U011739 (2000-2003рр.).
Мета і задачі дослідження. Розробити методологічні принципи та обґрунтувати методичні прийоми щодо аналізу процесів відтворення населення та розвитку геодемографічної ситуації в регіоні на основі суттєво нового, динамічного підходу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГЕОДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ І ГЕОДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ В РЕГІОНІ УКРАЇНСЬКОГО ПРИЧОРНОМОР`Я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок