Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА ГОМОГЕННИХ ФІТОДОБАВОК З ХРОНУ, ВИГОТОВЛЕНИХ ЗА ДОПОМОГОЮ КРІОГЕННОГО ПОДРІБНЕННЯ

ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА ГОМОГЕННИХ ФІТОДОБАВОК З ХРОНУ, ВИГОТОВЛЕНИХ ЗА ДОПОМОГОЮ КРІОГЕННОГО ПОДРІБНЕННЯ

Назва:
ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА ГОМОГЕННИХ ФІТОДОБАВОК З ХРОНУ, ВИГОТОВЛЕНИХ ЗА ДОПОМОГОЮ КРІОГЕННОГО ПОДРІБНЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,96 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ТЕХНОЛОГІЇ
ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ
ПРУДНІКОВА ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК 663.9.004.14:631.563.3+664.5.004.14
ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА ГОМОГЕННИХ ФІТОДОБАВОК
З ХРОНУ, ВИГОТОВЛЕНИХ ЗА ДОПОМОГОЮ
КРІОГЕННОГО ПОДРІБНЕННЯ
Спеціальність: 05.18.15 - товарознавство харчових продуктів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській державній академії технології та
організації харчування Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Павлюк Раїса Юріївна,
Харківська державна академія технології та
організації харчування, професор кафедри
товарознавства та експертизи товарів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Орлова Наталія Язепівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, професор кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів
кандидат технічних наук
Дьякова Тетяна Самойлівна,
Харківський університет внутрішніх справ,
ст. викладач кафедри економіки та організації
господарської діяльності
Провідна установа: Одеська державна академія харчових технологій Міністерства освіти і науки України, кафедра
технології консервування, м. Одеса
Захист відбудеться “22” березня 2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.088.01 Харківської державної академії технології та організації харчування за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії технології та організації харчування за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків.
Автореферат розісланий “22” лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Михайлов В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні досить гостро стоїть проблема пряно- ароматичних харчових добавок і приправ із вітчизняної рослинної сировини. Пряно-ароматична рослинна сировина використовується у різних галузях харчової промисловості, у тому числі, для надання продуктам гостроти, приємного аромату та специфічного смаку. Однак 80% прянощів у нашій країні імпортується і спостерігається дефіцит пряних овочів. В зв'язку з цим актуальним є не тільки збільшення сировинної бази дефіцитної пряно-ароматичної сировини, в тому числі пряних овочів, але і розробка нових високоефективних способів ії переробки і збереження. Особливе місце серед пряних овочів займає хрін, який вирощується в Західних регіонах України, де його заготовляють біля 100 тис.тон на рік.
Відомо, що хрін-корінь – один із цінних продуктів з універсальною лікувально-профілактичною дією, що пов'язано з його хімічним складом, специфіка якого визначається значним вмістом ферменту лізоциму, що має бактеріцидну дію, фітонцидів, вітамінів, глікозиду сінігрину, при розщепленні якого утворюється алілово-гірчична олія, що надає хрону гострий запах та смак, та ін. Традиційно з хрону одержують екстракти, сік, порошок, подрібнений хрін, фермент пероксидазу. Проте більш широке застосування хрону в практиці харчової промисловості стримується відсутністю технології одержання гомогенної пасти. Це пов'язано з тим, що хрін має кореневище з дуже волокнистою структурою, що важко піддається подрібненню традиційними засобами. Практично відсутнє устаткування, що дозволяє одержати гомогенну пасту із хрону. В даний час в Україні обмежений асортимент приправ із хрону і спостерігається їх дефіцит. Істотним недоліком традиційних методів подрібнення рослинної сировини є руйнування і окислення вітамінів, ароматичних, а також інших біологічно активних речовин (БАР), що призводить до зниження споживчих властивостей кінцевого продукту.
Розроблена технологія гомогенної фітопасти із хрону з використанням кріогенного подрібнення. Однак оцінка якості та споживчих властивостей фітодобовок із хрону з використанням кріогенного та традиційного подрібнення не проводилась. Відсутні також дані по їх фітонцидній активності та по вивченню основних біохімічних та мікробіологічних процесів при отриманні та зберіганні фітодобавок із хрону, подрібнених кріогенним та традиційним способами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА ГОМОГЕННИХ ФІТОДОБАВОК З ХРОНУ, ВИГОТОВЛЕНИХ ЗА ДОПОМОГОЮ КРІОГЕННОГО ПОДРІБНЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок