Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень, ускладнений ренальною дисфункцією

Лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень, ускладнений ренальною дисфункцією

Назва:
Лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень, ускладнений ренальною дисфункцією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,69 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Академія медичних наук України
Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського
КУЗЬМІН МИКИТА МИХАЙЛОВИЧ
УДК 616.24-002.5-036.13-06: 616.61-085.001.5
Лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень, ускладнений ренальною дисфункцією
14.01.26 — фтизіатрія
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, старший науковий співробітник,
Черенько Світлана Олександрівна,
Інститутут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України, провідний науковий співробітник відділення фтизіатрії
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Мельник Василь Павлович,
Медичний інститут Української асоціації народної медицини, завідувач кафедри інфекційних захворювань, фтизіатрії та пульмонології
доктор медичних наук, професор
М‘ясніков Віктор Георгієвич,
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри фтизіатрії
Провідна установа
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
кафедра фтизіатрії з курсом пульмонології
Захист дисертації відбудеться “30”жовтня 2006 р. о 11 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України (03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фтизіатрії і
пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України (м. Київ,
вул. М. Амосова, 10).
Автореферат розісланий „29” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Бегоулева Ж.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збільшення резервуару туберкульозної інфекції відбувається внаслідок несвоєчасної діагностики захворювання та недостатньої ефективності лікування. Зниження ефективності лікування хворих на туберкульоз залежить від ряду причин: стійкості мікобактерій до основних протитуберкульозних препаратів, недоліків організації лікувального процесу, наявності тяжкої супутньої патології, поганої переносимісті терапії, медикаментозної алергії [Фещенко Ю.І., 2005; Петренко В.М. та співавт., 2005; Черенько С.О, 2005].
Існує значна кількість хворих на туберкульоз з високим рівнем сприяння лікуванню, ВІЛ-негативних, без тяжких супутніх захворювань, без медикаментозної резистентності, у яких стандартна хіміотерапія не призводить до належних результатів в установлені терміни (припинення бактеріовиділення після 2-3 місяців хіміотерапії). Причини такої ситуації на сьогодні мало вивчені. Деякі дослідники пояснюють це вторинними імунологічними імунодефіцитними станами, функціональними та органічними порушеннями в органах та системах організму хворого на туберкульоз, що погіршує переносимість хіміотерапії та гальмує процеси репарації в легенях [Фещенко Ю.І., 2005; Черенько та співавт., 2005 ].
Нирки мають інтенсивний кровообіг, високий рівень енергетичного обміну, що визначає їх високу чутливість до гіпоксії та впливу різних токсичних факторів. Вони швидко залучуються в патологічні процеси при оксидативному стресі, який спостерігають у хворих на туберкульоз внаслідок туберкульозної інтоксикації та дисбалансу оксидантно-антиоксидантної системи [Ситникова М.Ю., 2000].
При вивченні дванадцятигодинного спонтанного діурезу у хворих на туберкульоз встановлені порушення екскреторної функції нирок та реабсорбції води, що свідчить про ушкодження клубочкового та канальцевого відділу нефрону під впливом гіпоксії та інтоксикації [В.П. Шаповалов, 2002].
Найбільш уразливим до токсичних агентів при бактеріальних захворюваннях є канальцевий відділ нефрону. Важливими функціональними показниками канальцевого відділу нефрону є реабсорбція іонів натрію та секреція кислот і аміаку. Основним тубулярним синдромом є зниження реабсорбції натрію та канальцевий ацидоз, який може виникати при ураженні епітелію канальців нефрону у відповідь на інфекційні впливи та проявляється дисбалансом секреції кислот та аміаку [Роговий Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень, ускладнений ренальною дисфункцією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок