Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічний механізм забезпечення соціального захисту працюючих

Організаційно-економічний механізм забезпечення соціального захисту працюючих

Назва:
Організаційно-економічний механізм забезпечення соціального захисту працюючих
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Донецький національний університет
Пастушенко Володимир Михайлович
УДК 331.5+316.42
Організаційно-економічний механізм
забезпечення соціального захисту працюючих
Спеціальність 08.09.01 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк) у відділі економічних проблем охорони праці та соціальної політики.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Новікова Ольга Федорівна,
Інститут економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк), завідуюча відділом економічних
проблем охорони праці та соціальної політики.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, доцент, Борецька Наталія Петрівна, Інститут ринку і соціальної політики (м.Донецьк), ректор;
кандидат економічних наук, доцент Балтачеєва Наіля Аскарівна, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри управління персоналом і економіки праці.
Провідна установа:
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ проблем відтворення людського капіталу та розселення, м. Київ.
Захист відбудеться “23” грудня  року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.03 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, економічний факультет, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “19” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент С.П.Калініна


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Соціальний стан в Україні є незадовільним та має сталі тенденції до погіршення. Найбільш гострою проблемою є незахищеність працюючого населення, яке не має умов для свого відтворення та розвитку. Ця проблема не має місця у розвинутих державах. Вона визначилась тільки у країнах колишнього СРСР, де до категорії незахищених включено працюючих. Руйнування трудового потенціалу та відсутність умов його збереження та розвитку визначено як загрозу національній безпеці у соціальній сфері. Недосконалість соціально-трудових відносин, відірваність їх від економічних трансформацій, недотримання законодавчих прав та гарантій у трудовій сфері (заборгованість із заробітної плати, незабезпечення гарантій зайнятості, порушення режимів праці та відпочинку, недотримання вимог з охорони праці), зростання демографічного навантаження на працюючих; низька вартість національної робочої сили; втрата мотивації до продуктивної праці свідчать про наявність проблем соціальної незахищеності працюючих та підкреслюють їх гостроту в сучасних умовах соціальної орієнтації економіки.
Теоретична база вирішення проблем забезпечення соціального захисту працюючих найбільш інтенсивно набувала здобутків наприкінці 80-х та на початку 90-х років. В цілому вона має послідовний характер до накопичення наукових результатів. Практична основа розв’язання цих проблем у контексті договірного регулювання на державному, галузевому, регіональному та виробничому рівнях знайшла значний розвиток у 2002-2003 рр. у зв’язку з реалізацією проекту Міжнародної організації праці “Україна: сприяння реалізації основних принципів та прав у світі праці”.
Серед відомих вітчизняних фахівців, які внесли вагомий внесок у розв’язання проблеми забезпечення соціального захисту працюючих слід відзначити О.І. Амошу, В.П. Антонюк, А.В. Базилюк, С.І. Бандура, Н.П. Борецьку, Д.П. Богиню, І.К. Бондар, І.Ф. Гнібиденка, О.А. Грішнову, В.М. Гриньову, Н.В. Дудіну, С.П. Калініну, Т.М. Кір’ян, А.М. Колота, Ю.М. Краснова, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм забезпечення соціального захисту працюючих

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок