Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕКСЕЛЬНИЙ ОБІГ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ВЕКСЕЛЬНИЙ ОБІГ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
ВЕКСЕЛЬНИЙ ОБІГ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
«ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ»
Ніконова Марина Вячеславівна
УДК 336.777:63(477)
ВЕКСЕЛЬНИЙ ОБІГ
В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор, академік УААН
Дем’яненко Микола Якович,
Національний науковий центр
«Інститут аграрної економіки» УААН,
заступник директора
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Науменкова Світлана Валентинівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту
кандидат економічних наук, доцент
Білошапка Вікторія Степанівна,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана МОН України,
доцент кафедри банківської справи
Захист дисертації відбудеться «11» червня 2008 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.350.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук у Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки» УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх, к. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, к. 212.
Автореферат розісланий «8» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Н.Л. Жук
кандидат економічних наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Трансформаційний період становлення ринкових відносин в Україні зумовлює поступове відновлення вітчизняного вексельного обігу як складової ринково орієнтованої економічної системи. При цьому світовою практикою накопичений позитивний досвід використання векселів, який доводить об’єктивність та необхідність цього фінансового інструменту в умовах ринкової економіки. Однак вексельний обіг України, зокрема, в аграрному секторі економіки, ще не набув належного рівня функціонування, насамперед, внаслідок того, що практичне використання векселів, як правило, не підкріплюється усталеними традиціями вексельного обігу та теоретичними дослідженнями в цій галузі економічних знань, натомість його розвиток відбувається хаотично. Це, з одного боку, вимагає мобілізації всього накопиченого досвіду, а також ідей світової та вітчизняної економічної думки щодо векселя та його обігу, а з іншого – зумовлює необхідність подальших теоретичних досліджень в галузі вексельного обігу та їх впровадження у практику використання векселів. Все це переконливо свідчить про необхідність посилення уваги до проблеми становлення та розвитку вітчизняного вексельного обігу.
Проблема забезпечення ефективного функціонування вітчизняного вексельного обігу останніми роками перебуває в полі зору науковців, практиків та державних органів і для її вирішення пропонуються певні заходи, що, безумовно, є позитивним аспектом функціонування вексельного обігу, зокрема, в аграрному секторі економіки України.
У вітчизняній економічній науці вагомий внесок в дослідження проблеми розвитку вексельного обігу зробили науковці: А.Б. Аваков, В.С. Білошапка, С.О. Гуткевич, А.В. Демківський, Ю.Ю. Куценко, Ю.М. Лисенков, В.М. Малюк, І.П. Мігус, Ю.М. Мороз, С.З. Мошенський, С.В. Науменкова, Т.Б. Рудненко та інші вчені-економісти. Питання теорії та практики векселя і вексельного обігу вивчають зарубіжні вчені Ф.А. Гудков, О.В. Давидов, В.А. Звєрєв, О.В. Макєєв, В.Л. Ніколкін, В.Ф. Тарасов та інші дослідники.
Однак вкрай негативним явищем є те, що заходи, які пропонуються для вирішення проблеми забезпечення ефективного функціонування вексельного обігу, не забезпечують комплексного вирішення останньої, оскільки передбачають розв’язання, як правило, локальних завдань у короткостроковій перспективі, відповідно, не вирішують проблеми в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВЕКСЕЛЬНИЙ ОБІГ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок