Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ПРЕСА ПІВНІЧНОЇ БУКОВИНИ ЯК ДЖЕРЕЛО ВИВЧЕННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЖИТТЯ КPАЮ (1870-1940 рр.)

УКРАЇНСЬКА ПРЕСА ПІВНІЧНОЇ БУКОВИНИ ЯК ДЖЕРЕЛО ВИВЧЕННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЖИТТЯ КPАЮ (1870-1940 рр.)

Назва:
УКРАЇНСЬКА ПРЕСА ПІВНІЧНОЇ БУКОВИНИ ЯК ДЖЕРЕЛО ВИВЧЕННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЖИТТЯ КPАЮ (1870-1940 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,58 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Національна академія наук України
Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М. С. Грушевського
Романюк Мирослав Миколайович
УДК 070 (477.85) (09)
УКРАЇНСЬКА ПРЕСА ПІВНІЧНОЇ БУКОВИНИ
ЯК ДЖЕРЕЛО ВИВЧЕННЯ
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЖИТТЯ КPАЮ
(1870-1940 рр.)
07.00.06 - історіографія, джерелознавство та спеціальні
історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському відділенні Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
Дашкевич Ярослав Романович,
керівник Львівського відділення
Інституту української археографії та
джерелознавства ім. М. С. Грушевського
НАН України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
Коновець Олександр Федорович,
Професор кафедри журналістики
Міжнародного інституту лінгвістики і права
доктор історичних наук
Крупський Іван Васильович,
в. о. професора кафедри радіомовлення
і телебачення Львівського національного
університету ім. Івана Франка
доктор історичних наук
Пінчук Юрій Анатолійович,
завідувач відділу української історіографії
Інституту історії України Національної
академії наук України
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра історіографії та джерелознавства
Захист відбудеться 25 січня 2001 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий 25 грудня 2000 p.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. В. ВЕРБА
___
ЗАГАЛЬНА ХАPАКТЕPИСТИКА POБОТИ
Актуальність дослідження. Преса - своєрідне й багатопланове історичне джерело як за змістом, так і за структурою опублікованих матеріалів. Незважаючи на те, що українська преса як вид наративного джерела є явищем відносно пізнього часу, на порозі XXI ст. вона становить потужний, неоціненний і мало вивчений пласт історичної інформації, без якої не може обійтися жоден дослідник минулого. Безумовну цінність мають надруковані тексти-джерела (законодавчі акти, статистичні відомості, програми та статути партій і товариств, епістолярні пам'ятки та ін.). Не менш важливими є і різножанрові газетні публікації, основу яких становить багатий подієво-фактичний матеріал. На шпальтах періодичних видань відбивалася і фіксувалася історична епоха з усіма її характерними ознаками: суспільно-соціальними, економіко-правовими, духовними. Видання газетно-журнального типу, таким чином, передають наступним поколінням факти, свідчення доби, "живі" документи-слова, з допомогою яких та з урахуванням інших джерел дослідники мають змогу створити об'єктивну, правдиву картину минулого.
Актуальність досліджуваної проблеми полягає і в тому, що українська преса Північної Буковини (1870-1940 рр.) при своїх характерних особливостях є водночас складовою загальноукраїнського журналістського процесу. Це обумовлює її надзвичайну цінність і важливість для розуміння співвідношення окремого та цілісного в розвитку загальноукраїнського національного руху. Дослідження проблеми має важливе наукове значення, оскільки дає можливість з'ясувати особливості формування джерельної бази української історії, виявити специфічні геополітичні, історичні, етнодемографічні умови, а також визначити місце періодики Північної Буковини у загальноукраїнських джерелах. Науково-об'єктивний аналіз опублікованих у пресі різножанрових матеріалів дозволяє збагатити знання про складні процеси суспільно-політичного життя краю, виникнення українських суспільних течій та політичних партій, їхні програмні вимоги, про ставлення австрійської монархії та королівської Румунії до української преси, про діяльність найвизначніших її творців. У цьому контексті стає очевидною роль преси у формуванні національної свідомості українців, згуртуванні народних мас спочатку навколо ідеї створення окремого українського автономного краю, а з часом і проголошення незалежної держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ПРЕСА ПІВНІЧНОЇ БУКОВИНИ ЯК ДЖЕРЕЛО ВИВЧЕННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЖИТТЯ КPАЮ (1870-1940 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок