Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез та властивості похідних бензо[b]пірану та бенз-1,3-оксазину, що анельовані частково гідрованими азагетероциклами

Синтез та властивості похідних бензо[b]пірану та бенз-1,3-оксазину, що анельовані частково гідрованими азагетероциклами

Назва:
Синтез та властивості похідних бензо[b]пірану та бенз-1,3-оксазину, що анельовані частково гідрованими азагетероциклами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,06 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н. КАРАЗІНА
Черненко Віталій Миколайович
УДК 547.859.1
Синтез та властивості похідних бензо[b]пірану та
бенз-1,3-оксазину, що анельовані частково гідрованими азагетероциклами
02.00.03 – органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: | доктор хімічних наук, професор
Десенко Сергій Михайлович
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри органічної хімії
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: | доктор хімічних наук, професор
Дяченко Володимир Данилович
Луганський державний педагогічний університет
ім. Тараса Шевченка
завідувач кафедри хімії та біохімії
кандидат хімічних наук
Рошаль Олександр Давидович
Науково-дослідний інститут хімії при Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна,
cтарший науковий співробітник
ПРОВІДНА УСТАНОВА: | Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка (кафедра органічної
хімії), м.Київ
Захист відбудеться " 15 " жовтня 2004 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80)
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4)
Автореферат розіслано 13.09.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Панченко В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Серед похідних бензопіранів та бензоксазинів є сполуки, що мають протимікробні та фунгіцидні властивості, протитуберкульозні та антигельмітні препарати, анальгетики, протизапальні засоби, теплочутні середовища. Особливе місце у ряду гетероциклічних сполук займають їх частково гідровані похідні. У значній мірі це викликано важливою роллю, яку представники цього класу відіграють у біоенергетиці організма, різноманітними видами фізіологічної активності, що визначає високе практичне значення досліджень у даному напрямку. Окрім того, частково гідровані гетероциклічні системи викликають інтерес з точки зору таких питань теоретичної органічної хімії як реакційна здатність, таутомерія, особливості стереохімії та електронної будови дигідроароматичних молекул.
На даний момент відомо два основних синтетичних підходи до гетероанельованих бензопіранів (бензоксазинів): циклоконденсація бінуклеофільних похідних бензопірану з азотвмісними біелектрофілами та гетероциклізація орто-гідроксиарильних заміщених гетероциклів з карбонільними сполуками. Використання останнього методу у при-стосуванні до частково гідрованих гетероциклів (піразолін) почалося з середини 80-х років (В.Д. Орлов, Н.В. Гетманский, И.А. Оксенич, С.В Иксанова,. ХГС. -1991.- №8 -С. 1131-1136; Гетманский Н. В., дис…канд. хим. наук: 02.00.03. -Харьков., -1986. -122 с.). Відзначаючи піонерський характер згаданих досліджень, в той же час необхідно під-креслити, що в них не були вирішені проблеми можливостей використання цього підходу для широкого кола гетероциклічних сполук та карбонільних компонент, що дозволило би окреслити кордони застосування та надати методу загальний характер. Окрім того, залишилися недосить вивченими питання тонкої хімічної будови цільових частково гідрованих піразолобензоксазинів (у першу чергу, особливостей їх стереохімії), їх хімічних властивостей. Таким чином, актуальність систематичного дослідження конденсації орто-гідроксиарильних заміщених гетероциклів з карбонільними сполуками, дослідження будови та властивостей отриманих речовин не викликає сумнівів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами: Дисертаційна робота є складовою частиною планових досліджень кафедри органічної хімії Харківсько-го національного університету: “Реакціїї азотвміщуючих бінуклеофілів з ненасиченими карбонільними сполуками “ (договір № Ф4/308-97) від 22.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Синтез та властивості похідних бензо[b]пірану та бенз-1,3-оксазину, що анельовані частково гідрованими азагетероциклами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок