Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ У ХАРКОВІ В КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

УКРАЇНСЬКИЙ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ У ХАРКОВІ В КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ У ХАРКОВІ В КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,66 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАЛЬЧЕНКОВА Вікторія Михайлівна
УДК: 940. ч/з (477.54) “18-19”
УКРАЇНСЬКИЙ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ
У ХАРКОВІ В КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник — кандидат історичних наук, доцент
Геращенко Тетяна Сталіївна
доцент кафедри соціально-економічних дисциплін
Запорізького юридичного інституту МВС України
Офіційні опоненти: — доктор історичних наук, професор
Гарчев Петро Іванович
професор кафедри українознавства
Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти
і науки України (м.Сімферополь) —
кандидат історичних наук, доцент
Чорний Дмитро Миколайович
доцент кафедри українознавства
Харківського національного університету
ім. В.Каразіна Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “22” грудня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 по захисту дисертацій у Запорізькому державному університеті за адресою: 69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус V, ауд.326.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету (69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус ІІ)
Автореферат розісланий “21” листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність досліджуваної теми. Сучасний період, який характеризується виходом України на рівень державної незалежності, вивів в число найбільш пріоритетних напрямків історичної науки проблеми національно-культурного та державного відродження українського народу. Одним з найважливіших аспектів національного відродження є історія суспільно-політичних рухів і партій. Особливий інтерес викликають події кінця ХІХ — початку ХХ ст. В цей період відбуваються якісні зміни в українському національному русі, пов’язані зі вступом останнього у вищу фазу свого розвитку — політичну. Визначальну роль в політизації національного руху в Підросійській Україні відіграв Харків — економічний, політичний і культурний центр Слобожанщини. У зв’язку з цим виникає потреба визначити місце Харкова в історії українського національного руху, і вплив на загальнонаціональне піднесення українського суспільства на межі ХІХ — ХХ ст. Тривалий час офіційна історична наука, представлена працями радянських науковців, виводила за рамки дослідження національну суспільно-політичну проблематику, використовуючи, в кращому випадку, хибні методологічні засади, давала досить спрощені оцінки, які суперечать історичним фактам і потребують переосмислення. В гіршому стані перебуває вивчення регіональних особливостей національного руху в Україні.
Суспільно-політичні процеси, які відбувалися в Харкові наприкінці ХІХ — початку ХХ ст. співзвучні з сучасними змінами, які переживає укра-їнське суспільство. Ретроспективний погляд у минуле, знайомство з ідейно-теоретичною спадщиною політичних партій і організацій того часу, регіональними особливостями розвитку національного руху допоможе краще осягнути складні і неоднозначні завдання, які стоять перед нами сьогодні, уникнути повторення помилок і, враховуючи специфіку кожного окремого регіону, краще зрозуміти загальноукраїнські проблеми.
Таким чином, вивчення українського суспільно-політичного життя в Харкові наприкінці ХІХ — початку ХХ ст., безперечно, має громадсько-політичне та науково-теоретичне значення і обумовило вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок з науковими темами. Дисертаційне дослідження виконано в рамках наукової теми історичного факультету Запорізького державного університету — “Українська національна ідея в контексті європейського відродження ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ У ХАРКОВІ В КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок