Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЙМЕНУВАННЯ ОСІБ У РОСІЙСЬКОМОВНІЙ ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЇ: СТРУКТУРНИЙ І СЕМАНТИЧНИЙ АСПЕКТИ

НАЙМЕНУВАННЯ ОСІБ У РОСІЙСЬКОМОВНІЙ ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЇ: СТРУКТУРНИЙ І СЕМАНТИЧНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
НАЙМЕНУВАННЯ ОСІБ У РОСІЙСЬКОМОВНІЙ ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЇ: СТРУКТУРНИЙ І СЕМАНТИЧНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,23 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХОДОРЕНКО ГАННА ВІКТОРІВНА
УДК 811.161.1’373.231
НАЙМЕНУВАННЯ ОСІБ У РОСІЙСЬКОМОВНІЙ ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЇ:
СТРУКТУРНИЙ І СЕМАНТИЧНИЙ АСПЕКТИ
Спеціальність: 10.02.02 - російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі лінгвістичної підготовки іноземців Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти й науки України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
Панченко Олена Іванівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри лінгвістичної підготовки іноземців
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Отін Євген Степанович,
завідувач кафедри мовознавства та
історії мови Донецького національного університету
кандидат філологічних наук, доцент
Зірка Віра Василівна,
завідувач кафедри Дніпропетровського відділення Центру наукових досліджень і викладання
іноземних мов НАН України
Провідна установа | Черкаський національний університет імені Б.Хмельницького Міністерства освіти і науки України, кафедра російського і загального мовознавства, м. Черкаси
Захист відбудеться “2” березня 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.051.05 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вулиця Наукова, 13.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою:
м. Дніпропетровськ, вулиця Казакова, 6.
Автореферат розісланий “_2_” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М. С. Ковальчук


Загальна характеристика роботи
На сучасному етапі розвитку комунікації все більше посилюється роль нових її засобів, зокрема Інтернету. Антропоцентричність Інтернету викликає зацікавленість дослідників процесів Інтернет-комунікації у синтезі гуманітарних наук: філософії, психології, когнітивістики, лінгвістики тощо. Опис мережі Інтернет сьогодні обумовлений пошуком нових парадигм у житті, культурі, науці, комунікативними змінами у світі. Дослідники намагаються відповісти на питання про те, що є типовим для людини у цій системі. З цієї точки зору можна вважати особливо важливим значення найменування (нік, логін) користувача Інтернет. Нік ми розуміємо як ім’я, яке обирає людина для спілкування у мережі Інтернет; він може бути виражений словом, словосполученням, реченням, різноманітними стилістичними прийомами. Логін – це ім’я, яке, на відміну від ніка, виражене справжнім прізвищем або ім’ям користувача Інтернет. Обране найменування впливає і на можливість входження до того чи іншого сайту, і на відношення до комунікантів і взагалі на досягнення мети комунікації.
Лінгвістичні розвідки у мережі Інтернет ведуть такі науковці, як В. Беккер, М.Б. Ігнатьєв, Д.В. Іванов, Л.Ф. Компанцева, М.О. Носов, М.В.Розін, М. Оствальд, Е. Рейд, Ф. Хеміт та інші. Окремою темою стало вивчення побудови імен у чатах, віртуальних іграх та електронних конференціях. Так, Т.М. Захарова на матеріалі німецькомовних чатів дослідила вплив на імена віку аудиторії, типу чата та безпосередньої комунікативної мети, що стоїть перед його учасниками, звернувши особливу увагу на гендерний аспект назв, що обираються. Л.Ф. Компанцева проводить гендерні дослідження російськомовного Інтернету, торкаючись гендерного аспекту ніків. У роботі М. Яффе та інших описується роль псевдонімів у зменшенні гендерних розбіжностей при віртуальному спілкуванні.
Але, наскільки нам відомо, російськомовні найменування в мережі Інтернет ще не були об’єктом спеціального дослідження, ще немає комплексного лінгвістичного опису власних назв, що і зумовило вибір теми нашого дослідження.
Актуальність теми дослідження обумовлена виникненням нового лінгвістичного феномена і визначається такими факторами, як значне поширення останнього, його зростаюча роль у процесі комунікації, недостатня розробка проблеми, відсутність комплексного дослідження структурних та семантичних особливостей імені в Інтернет.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАЙМЕНУВАННЯ ОСІБ У РОСІЙСЬКОМОВНІЙ ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЇ: СТРУКТУРНИЙ І СЕМАНТИЧНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок