Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ ВІЙСЬКОВО-ПОВІТРЯНИХ СИЛ УКРАЇНИ

НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ ВІЙСЬКОВО-ПОВІТРЯНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Назва:
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ ВІЙСЬКОВО-ПОВІТРЯНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
КОТУЗА Андрій Степанович
УДК 613. 693:355 (61:355)
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИХ
ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ
ЛЬОТНОГО СКЛАДУ ВІЙСЬКОВО-ПОВІТРЯНИХ СИЛ УКРАЇНИ
14.02.03 - соціальна медицина
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській військово-медичній академії.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Пасько Володимир Васильович, Українська військово-медична академія, начальник Української військово-медичної академії.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Нагорна Антоніна Максимівна, Інститут медицини праці АМН України, завідувач відділом епідеміологічних досліджень;
доктор медичних наук, професор Шелюженко Анатолій Олексійович, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України, професор-консультант кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я №2.
Провідна установа: Український інститут громадського здоров’я, відділ медико-санітарної допомоги населенню та управління охороною здоров’я, МОЗ України.
Захист відбудеться “ 31 ” жовтня 2002 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.01 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: м. Київ, пр. Перемоги 34, медико-профілактичний корпус НМУ, аудиторія №2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за адресою 03057, м. Київ-57, вул. Зоологічна, 3.
Автореферат розісланий “ 16 ” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор О.П. Яворовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В програмі розвитку Військово-Повітряних Сил України (ВПС) значне місце належить структурно-функціональним перетворенням медичної служби як одній з важливих складових частин у забезпеченні високої надійності льотної професійної діяльності. ВПС володіють сучасними літаками 4-го покоління, в яких захищеність пілота від дії несприятливих факторів польоту складає від 20 до 82% [Г.П. Ступаков, О.А., В.А. Бодров, 1994].
Наявні в літературі дані свідчать, що зростання комплексного впливу екстремальних, фізико-хімічних та психічних факторів польоту, які перевищують гігієнічні нормативи в 5 і більше разів та обумовлюють передчасне виникнення хронічних неінфекційних захворювань і призводять до скорочення професійного довголіття льотного складу (ЛС) [Г.П. Ступаков, 1997; В.В. Лапа, 1999; І.Б. Ушаков та ін., 1999].
Із всієї кількості військових льотчиків 33% мають хронічні неінфекційні захворювання, а у віковій групі 35-45 років тільки - 10% льотчиків зберігають належний стан здоров'я [А.Ворона, 1995; Б.С. Калініченко, 1996; Н.А. Рассолов, 1997]. Середній вік закінчення професійної діяльності для ЛС становить 32-34 роки, тобто льотчик після закінчення навчального закладу працює за фахом лише протягом 10-12 років.
На теперішній час у ВПС України функціонує система медичного забезпечення ЛС, проте вона недостатньо ефективна щодо якісного лікувально-профілактичного забезпечення, яке є надто дороге та недосконале, що певною мірою сприяє зростанню захворюваності та дискваліфікації ЛС. Тому пріоритетний напрямок діяльності медичної служби ВПС - збереження та зміцнення здоров’я ЛС, який полягає в удосконаленні існуючої системи медичного забезпечення ЛС на основі контролю за рівнем фізіологічних та психофізіологічних резервів організму та пошук можливостей компенсації негативного впливу на організм факторів професійної діяльності.
Вищенаведене свідчить про наявність проблеми щодо ефективного функціонування системи надання медичної допомоги ЛС ВПС, що і визначило актуальність теми та необхідність проведення дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційну роботу виконано за програмою наукових досліджень Української військово-медичної академії відповідно до плану науково-дослідної роботи “Розробка та наукове обґрунтування комплексу лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на зниження захворюваності льотного складу Військово-Повітряних Сил України”, шифр “Літовище”, № держреєстрації 0101U003886.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ СИСТЕМИ МЕДИКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ ВІЙСЬКОВО-ПОВІТРЯНИХ СИЛ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок