Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структурні зміни в економіці України як фактор економічного зростання

Структурні зміни в економіці України як фактор економічного зростання

Назва:
Структурні зміни в економіці України як фактор економічного зростання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,96 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський університет імені Тараса Шевченка
Симоненко Леся Іванівна
Індекс УДК 338.92
Структурні зміни в економіці України як фактор економічного зростання
08.01.01 «Економічна теорія»
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 1999
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування (ІЕПР) НАН України (м. Київ).
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор
Кваснюк Борис Євгенович,
заступник директора ІЕПР НАНУ, завідувач відділу економічного зростання та структурних змін в економіці
Офіційні опоненти : | доктор економічних наук, професор
Ніколенко Юрій Васильович,
Академія муніципального управління м.Київ, завідувач кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук Жаліло Ярослав Анатолійович, Національний інститут стратегічних досліджень, завідувач відділу соціально-економічної стратегії та економічної безпеки
Провідна установа - | Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, м. Київ
Захист відбудеться « 14 » травня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 у Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 252022, м. Київ, вул. Васильківська, 90а, економічний факультет, к.704.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Кийвського університету імені Тараса Шевченка: 252033, м.Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розісланий «14» квітня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Леоненко П.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема економічного зростання є центральною проблемою економічного аналізу, оскільки розвиток економіки - є гарант підвищення рівня життя населення. Економічне зростання характеризується стійким збільшенням реального ВВП та його випуску на душу населення.
Економічне зростання веде до удосконалення структури економіки. Для розвинутої економіки характерне, по-перше, зменшення в загальному обсязі випуску і зайнятості частки сільського господарства; по-друге, на початковому етапі відбувається збільшення частки промислового сектора і, нарешті, стрімке зростання питомої ваги сфери послуг.
Особливі проблеми економічного зростання та структурних змін виникають в умовах перехідного періоду. Саме структурні зміни формують потенціал економічного зростання в економіці України. Тому вкрай важливо дослідити умови виробництва, розподілу та використання валового внутрішнього продукту (ВВП) України на новій методологічній основі (концепції системи національних рахунків - СНР), яка відповідає ринковій організації функціонування економіки та дозволяє розширити розуміння структури економіки.
СНР є системою взаємопов‘язаних статистичних показників (центральним з яких є ВВП), яка являє собою набір рахунків і балансових таблиць, включаючи міжгалузевий баланс, і характеризує результати економічної діяльності країни.
Впродовж 1990-1997 років погіршення галузевої структури економіки, зменшення доходів інституційних секторів, порушення відтворювальних пропорцій між ними, гальмування процесу трансформації заощаджень в інвестиції, зменшення обсягів капіталоутворення призвело до значного падіння реального ВВП.
Вивчення узагальненої ролі структурних змін в економічному зростанні є важливим елементом наукових досліджень. У середині 20 ст. К.Кларк висунув теорію трьох секторів, згідно з якою для розвитку ринкового господарства характерна стадійність: від суспільства, в якому більшість економічно активного населення зайнята добуванням і виробництвом сировини (передусім у сільському господарстві), до індустріального, а затим до постіндустріального суспільства, в якому основна частина населення задіяна у сфері послуг. Зміна співвідношень між секторами економіки, добувною і обробною промисловістю та сферою послуг супроводжується структурними змінами в них. Існує тісний зв‘язок між рівнем економічного розвитку країни і секторною структурою її економіки. Подальшу розробку теорії трьох секторів здійснили С.Кузнєц, Х.Ченері, Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Структурні зміни в економіці України як фактор економічного зростання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок