Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЖИМИ ЛИСТОВОГО ШТАМПУВАННЯ ХРОМОНІКЕЛЕВОЇ АУСТЕНІТНОЇ СТАЛІ З УРАХУВАННЯМ ВПЛИВУ ДЕФОРМАЦІЙНО-СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ НА ФОРМОЗМІНУ ТА ВЛАСТИВОСТІ ВИРОБІВ

РЕЖИМИ ЛИСТОВОГО ШТАМПУВАННЯ ХРОМОНІКЕЛЕВОЇ АУСТЕНІТНОЇ СТАЛІ З УРАХУВАННЯМ ВПЛИВУ ДЕФОРМАЦІЙНО-СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ НА ФОРМОЗМІНУ ТА ВЛАСТИВОСТІ ВИРОБІВ

Назва:
РЕЖИМИ ЛИСТОВОГО ШТАМПУВАННЯ ХРОМОНІКЕЛЕВОЇ АУСТЕНІТНОЇ СТАЛІ З УРАХУВАННЯМ ВПЛИВУ ДЕФОРМАЦІЙНО-СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ НА ФОРМОЗМІНУ ТА ВЛАСТИВОСТІ ВИРОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Краєв Максим Валерійович
УДК 621.7
РЕЖИМИ ЛИСТОВОГО ШТАМПУВАННЯ ХРОМОНІКЕЛЕВОЇ АУСТЕНІТНОЇ СТАЛІ З УРАХУВАННЯМ ВПЛИВУ ДЕФОРМАЦІЙНО-СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ НА ФОРМОЗМІНУ ТА ВЛАСТИВОСТІ ВИРОБІВ
Спеціальність 05.03.05
"Процеси та машини обробки тиском"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, доцент Гринкевич Володимир Олександрович, Національна металургійна академія України, м. Дніпропетровськ, доцент кафедри “Обробки металів тиском”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Стеблюк Володимир Іванович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, м. Київ, професор кафедри “Механіка пластичності матеріалів і ресурсозберігаючих процесів”;
кандидат технічних наук, доцент Явтушенко Олександр Вікторович, Запорізький національний технічний університет, м. Запоріжжя, доцент кафедри “Обробки металів тиском”.
Провідна установа:
Приазовський державний технічний університет (кафедра ковальсько-штампувального виробництва) Міністерства освіти і науки України, м. Маріуполь.
Захист відбудеться “20” березня 2007 р. о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.02 при Національній металургійній академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної металургійної академії України (49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4).
Автореферат розісланий “17” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Должанський А. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед нержавіючих сталей найбільше розповсюдження мають порожнисті циліндричні вироби зі сталі типу 12Х18Н10Т. Їх виготовлення – трудомісткий технологічний процес, який зазвичай має декілька операцій формування чи стоншення стінки. Враховуючи здатність аустенітної сталі до зміцнення, в технологію закладаються операції проміжної знеміцнюючої термічної обробки – гартування. Проте, мала товщина стінки деталі може обмежити можливість використання термічної обробки з причини небезпеки що до її спалення.
В останній час виготовлення виробів з нержавіючої сталі має дрібносерійний характер та, в тому числі, здійснюється на малих підприємствах. На таких підприємствах часто відсутня технічна можливість будь-якої термічної обробки. Також може бути відсутня можливість придбання заготовок потрібного розміру. В цих умовах намагаються штампувати деталі з заготовок, які вже є в наявності. Для виготовлення виробів розкочуванням можуть використовуватися порожнисті заготовки з довільним співвідношенням діаметра та товщини стінки. Використання для розкочування заготовок, що були попередньо зміцнені холодним штампуванням дозволяє отримувати вироби з найбільш високими властивостями сталі. Все це обумовлює використання операцій обтиску трубчастої чи витяжки листової заготовок та пошук шляхів підвищення cтійкості заготовки під час формозміни. Як найчастіше, для операцій обтиску чи витяжки використовуються матриці з конічною формою їх робочої поверхні.
Недостатньо з’ясовані умови стійкої формозміни обтиском заготовок з хромонікелевої аустенітної сталі. Особливо мало інформації по багатоперехідному обтиску цих заготовок, з визначенням умов штампування для підвищення їх сумарного ступеню деформації. Головною причиною, яка обмежує формозміну трубчастої заготовки обтиском, є її поперечне чи повздовжнє складкоутворення. Стійкість заготовки під час штампування залежить від двох основних факторів: інтенсивного зміцнення сталі під час деформації та геометричних параметрів заготовки (відношення діаметра до товщини стінки).
Відомий ефект підвищення пластичних властивостей металу за рахунок деформаційного мартенситного перетворення. Враховуючи зміну фазового складу сталі під час деформації, можливе підвищення межі формозміни заготовок без втрати стійкості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕЖИМИ ЛИСТОВОГО ШТАМПУВАННЯ ХРОМОНІКЕЛЕВОЇ АУСТЕНІТНОЇ СТАЛІ З УРАХУВАННЯМ ВПЛИВУ ДЕФОРМАЦІЙНО-СТРУКТУРНИХ ФАКТОРІВ НА ФОРМОЗМІНУ ТА ВЛАСТИВОСТІ ВИРОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок