Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВА ЯК ЗАСІБ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ САМОІДЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ

МОВА ЯК ЗАСІБ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ САМОІДЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
МОВА ЯК ЗАСІБ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ САМОІДЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,75 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кургузов Андрій Олегович
УДК: 141.7: 81:16
МОВА ЯК ЗАСІБ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ
САМОІДЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Запоріжжя – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, доцент Кривега Людмила Дмитрівна, Запорізький державний університет,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Жадько Віталій Андрійович,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”, професор кафедри управління навчальними закладами і педагогіки вищої школи;
кандидат філософських наук, доцент
Пелих Володимир Олександрович,
Національна металургійна академія України,
завідувач кафедри філософії.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії, м. Київ.
Захист відбудеться "25" червня 2004 року о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 в Запорізькому державному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корп. 6, ауд.114.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корп. 2.
Автореферат розісланий "20" травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Снєжко В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена тими об’єктивними процесами, котрі свідчать про якісні зміни в життєдіяльності і світоглядних орієнтаціях сучасної особистості. Впродовж останніх десятиріч в Україні відбувається глибока соціальна трансформація: утворюються нові економічні, соціально-політичні та духовні реалії, виникають нові елітні, корпоративні й маргінальні субкультури і різноманітні форми соціокультурних об’єднань людей, які відзначаються різною мірою солідарності, зближення чи відчуження.
Проблема вивчення феномена самоідентифікації має міждисциплінарний і багатоаспектний характер. У науковій літературі виділяються психологічні, соціальні, політичні, культурні аспекти дослідження самоідентифікації особистості як соціального процесу. Теоретична розробка проблеми самоідентифікації особистості характеризується фраґментарністю та дискусійністю. Розкриття соціальної сутності самоідентифікації в сучасній літературі має вузько професійний напрямок.
Дослідження соціокультурної самоідентифікації особистості засобами мови є актуальним не лише в теоретичному, а й у політичному сенсі, що зумовлено необхідністю національної консолідації і водночас розширенням рамок потенційних можливостей щодо мовної самоідентифікації особистості.
За умов зростання міри індивідуальної свободи особистості її мовна самоідентифікація й національна самоідентифікація громадян стали практичними питаннями, від розв’язання яких залежить подальше соціокультурне оновлення суспільства.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до державної бюджетної теми кафедри філософії Запорізького державного університету “Вдосконалення змісту і методики викладання філософських дисциплін у вищому навчальному закладі як фактор формування свідомості молодого спеціаліста незалежної України” (шифр держреєстрації №0194У043134).
Мета і задачі дослідження полягають в тому, щоб здійснити соціально-філософський аналіз мови як засобу соціокультурної самоідентифікації особистості та окреслити шляхи виходу з сучасної кризи мовної самоідентифікації, яка має місце в українському суспільстві.
Відповідно до поставленої мети дисертант вважає необхідним вирішити наступні дослідницькі завдання:
·
обгрунтувати методологічні принципи соціально-філософського аналізу мови як засобу соціокультурної самоідентифікації особистості;
·
виявити критерії класифікації соціокультурної самоідентифікації особистості та особливості її окремих видів;
·
розкрити структуру та механізм соціокультурної самоідентифікації особистості;
·
з’ясувати зміст основних функцій мови як засобу соціокультурної самоідентифікації особистості;
·
виявити змістову спрямованість впливу соціально-політичної трансформації й глобалізації на процеси соціокультурної самоідентифікації особистості та національної самоідентифікації громадян;
·
здійснити аналіз детермінант оптимізації мовної самоідентифікації особистості в сучасному українському суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОВА ЯК ЗАСІБ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ САМОІДЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок