Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ В СІЛЬСЬКІЙ ШКОЛІ

ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ В СІЛЬСЬКІЙ ШКОЛІ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ В СІЛЬСЬКІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,07 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Володимира Гнатюка
Міщенко Тетяна Михайлівна
УДК 378.147:908(1-22)
ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
ДО КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ В СІЛЬСЬКІЙ ШКОЛІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль - 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Черкаському державному університеті імені Богдана Хмельницького, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Прокопенко Людмила Ісааківна,
Черкаський державний університет імені
Богдана Хмельницького, проректор з
навчальної роботи.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Лисенко Неллі Василівна,
Прикарпатський університет імені
Василя Стефаника, завідуюча кафедри
теорії та методики дошкільного виховання
кандидат педагогічних наук
Пустовіт Григорій Петрович,
учений секретар відділення теорії та
історії педагогіки АПН України
Провідна установа: Кіровоградський державний
педагогічний університет імені
Володимира Винниченка, кафедра
педагогіки, Міністерство освіти і
науки України, м.Кіровоград.
Захист відбудеться 27 грудня 2001р. о 12 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.58.053.01 у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, м.Тернопіль, вул.М.Кривоноса, 2).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м.Тернопіль, вул.М.Кривоноса, 2).
Автореферат розісланий 26 листопада 2001 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Процес набуття незалежності та національне відродження України сприяли здійсненню всебічного пізнання рідного краю: його природи, економіки, політики, культури, історії. Пізнання “малої батьківщини”, її минулого і сучасного – важлива передумова формування особистості, її свідомої участі в житті держави.
Як свідчить багаторічна практика середньої і вищої школи, однією з важливих умов вирішення означених завдань є посилення зв'язку виховання з життям, з практикою перебудови всіх сфер суспільного життя, суспільства в цілому. Отож не випадково в останні роки пошук шляхів та засобів реалізації принципу зв'язку виховання з життям привернув до себе увагу педагогів-теоретиків та вчителів-практиків. Досить перспективним у цьому плані виявилось шкільне краєзнавство як напрям виховної роботи. У навчальних програмах середніх шкіл, гімназій, ліцеїв введено нові предмети з краєзнавчим ухилом, факультативи з вивчення рідного краю, краєзнавчі гуртки тощо.
Провідним чинником розв'язання складних завдань освіти і національного виховання є особистість учителя-вихователя. Сучасні умови суспільного розвитку України потребують переходу вищої школи на нову концепцію підготовки майбутніх спеціалістів, вдосконалення її якості, інтегрування, підвищення рівня професіоналізму, компетентності, інтелектуальної культури вчителя. Окреслені Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті завдання передбачають спрямування вищої освіти на забезпечення фундаментальної наукової, загальнокультурної і практичної підготовки фахівців.
Важливим складником професіоналізму вчителя є краєзнавча підготовка. До певної міри, вона функціонує як суттєва передумова виховного впливу на особистість й утвердження гуманістичних тенденцій, як оберіг духовних цінностей певного етносу, трансформуючи, водночас, кращі надбання культури народу з минулого в майбутнє, забезпечуючи неперервність життєдіяльності поколінь.
Дані нашого дослідження свідчать, що рівень професійної підготовки вчителів до виховної роботи засобами шкільного краєзнавства лише до певної міри відповідає сучасним вимогам. Такий стан обумовлений тим, що у вузівській системі підготовки ще недостатньо використовуються можливості для практичного втілення краєзнавчих ідей. Основну причину відміченого вбачаємо в тому, що підготовку майбутніх педагогів до краєзнавчої діяльності в педагогічній теорії досліджено ще недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ В СІЛЬСЬКІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок