Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГАМЛЕТ І ГАМЛЕТИЗМ У ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

ГАМЛЕТ І ГАМЛЕТИЗМ У ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ГАМЛЕТ І ГАМЛЕТИЗМ У ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,48 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
ГОРЕНОК ГАЛИНА ЮРІЇВНА
УДК 82.091 Г69
ГАМЛЕТ І ГАМЛЕТИЗМ У ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ
ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
10.01.05 – порівняльне літературознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі іноземних мов та компаративістики Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України (м. Дрогобич).
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Мних Роман Володимирович,
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка,
кафедра іноземних мов та компаративістики, доцент.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор,
Оляндер Луїза Костянтинівна,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
завідувач кафедри польської філології, професор;
кандидат філологічних наук, доцент
Попова-Бондаренко Ірина Анатоліївна,
Донецький національний університет,
кафедра світової літератури і класичної філології, доцент.
Захист відбудеться “29” червня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 при Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано “19” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Л.Гижий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Дисертація присвячена інтерпретації образу Гамлета і гамлетизму в системі ідейно-естетичних, психологічних та філософських координат у європейській літературі Тут і далі вживатимемо два поняття: 1) “європейська література”, коли йдеться про єдність літературного процесу у Європі і 2) “європейські літератури”, коли маємо на увазі факти з історії розвитку конкретних національних літератур. першої половини ХХ ст. Окреслена проблематика передбачає вивчення сутності національних Гамлетів, розгляд функціонування цього образу в синхронії та діахронії, що дозволяє виявити спільні та відмінні тенденції його інтерпретації в різних національних літературах.
У першій половині ХХ ст. практично кожна європейська література мала “свого” Гамлета як традиційний образ і свій національний тип гамлетизму, чим пояснюється потреба всебічного висвітлення цього явища культури. У роботі зосереджується увага на принциповій важливості, змістовно-естетичній значущості проблеми в аспекті української рецепції Гамлета як традиційного образу та специфіки українського варіанту гамлетизму. Українські літературознавці (І.Ваніна, М.Ільницький, М.Шаповалова) розглядали рецепцію та інтерпретацію трагедії “Гамлет” у контексті дослідження основних етапів засвоєння творчості В.Шекспіра, інтерпретації спадку та історії драматичних постановок на теренах України. Однак проблема українського гамлетизму, причини його виникнення у творах митців не були предметом спеціального вивчення та окремого аналізу. Дослідження інтерпретації образу Гамлета і гамлетизму в українській літературі першої половини ХХ ст. у фокусі культурно-історичних подій та філософсько-естетичних пошуків дає змогу краще пізнати особливості розвитку вітчизняного літературного процесу, що і визначає актуальність теми дисертації.
Проблематика російського гамлетизму ХІХ ст. була висвітлена шекспірознавцем Ю.Левіним, який стверджував, що гамлетизм вичерпав себе на межі XIX-XX ст. У цьому контексті виникає потреба зосередити дослідницьку увагу на російських Гамлетах у художніх творах першої половини ХХ ст., де гамлетизм став основою для моделювання художнього світу. На батьківщині Шекспіра проблеми гамлетизму ХХ ст. торкалися передусім літературознавці М.Скофілд і В.Квілліан, проте питання впливу психологічних концепцій на розуміння та інтерпретацію традиційного образу Гамлета в Англії першої половини ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГАМЛЕТ І ГАМЛЕТИЗМ У ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок