Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНЕРГОЗАЛЕЖНИЙ ТРАНСПОРТ Са2+ В ЕНДОПЛАЗМАТИЧНОМУ РЕТИКУЛУМІ КЛІТИН МІОМЕТРІЮ

ЕНЕРГОЗАЛЕЖНИЙ ТРАНСПОРТ Са2+ В ЕНДОПЛАЗМАТИЧНОМУ РЕТИКУЛУМІ КЛІТИН МІОМЕТРІЮ

Назва:
ЕНЕРГОЗАЛЕЖНИЙ ТРАНСПОРТ Са2+ В ЕНДОПЛАЗМАТИЧНОМУ РЕТИКУЛУМІ КЛІТИН МІОМЕТРІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,59 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут біохімії ім. О.В.ПАЛЛАДІНА
СТРУТИНСЬКА НАТАЛІЯ АНДРІЇВНА
УДК 557.352.465.
ЕНЕРГОЗАЛЕЖНИЙ ТРАНСПОРТ Са2+ В ЕНДОПЛАЗМАТИЧНОМУ РЕТИКУЛУМІ КЛІТИН МІОМЕТРІЮ
03.00.04 - біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України.
Науковий керівник- доктор біологічних наук
Костерін Сергій Олексійович,
Інститут біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України,
завідувач відділу біохімії м'язів.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Малишева Маргарита Костянтинівна,
Інститут фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України,
завідувач відділу нейрохімії;
кандидат біологічних наук
Терлецька Яніна Тимофіївна,
Інститут біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України,
провідний науковий співробітник відділу нейрохімії.
Провідна установа- Київський університет ім. Тараса Шевченка, кафедра біофізики.
Захист відбудеться "7" грудня 1998 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України (252601, Київ-30, вул. Леонтовича, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України за адресою: 252601, Київ-30, вул. Леонтовича, 9.
Автореферат розісланий "29" жовтня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук КІРСЕНКО О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гладенькі м'язи (ГМ), поряд із скелетовими м'язами та міокардом, відіграють важливу роль у забезпеченні життєдіяльності організму. Міомерій займає особливе місце серед ГМ, що обумовлено специфічністю функції, яку матка виконує в організмі при виношуванні плоду та пологах. Численні порушення скоротливої функції матки, котрі, як правило, є основою різноманітних патологій (слабкість пологової діяльності, невиношування плоду, спонтанні аборти, передчасні пологи, викидні, атонія, гіпо- і гіпертонус міометрію), пов'язані значною мірою саме з порушенням внутрішньоклітинного гомеостазу йонів Са, яким, як відомо [Wray S., 1993], належить важлива роль у контролі скорочення-розслаблення ГМ. Контроль концентрації Са2+ в клітинах міометрію, як і інших ГМ, забезпечується функціонуванням мембранозв'язаних систем енергонезалежного пасивного (Са2+-канали) та енергозалежного активного (Са2+-помпи і обмінники) транспорту цього катіону .
Відомо, що саме позаклітинному Са2+ належить найбільш важлива роль в активації скорочення ГМ [Шуба М.Ф., Бурый В.А., 1984]. У той же час надійно доведено, що внутрішньоклітинне Са2+-депо - ендоплазматичний ретикулум (ЕР) також приймає активну участь у забезпеченні контролю скорочення гладеньком'язових клітин (ГМК), зокрема клітин міометрію [Kosterin S.A. et al.,1994]. Проте, на відміну від Са2+-помпи плазматичної мембрани (ПМ) ГМК матки [Костерин С.А., 1990; Cлинченко Н.Н. и др., 1996], дані про властивості (зокрема кінетичні) Са2+-помпи ЕР клітин міометрію дуже обмежені. По-перше, при отриманні фракції мікросом ГМ матки система енергозалежного транспорту Са2+, що локалізована в цій субклітинній структурі, суттєво інактивується [Grower A. аnd Kwan C., 1983]. По-друге, на сьогодні не вдалося виділити із ретикулуму міоцитів матки високоочищений Са2+-транспортуючий фермент. Саме тому у літературі майже немає ніяких відомостей щодо спорідненості Са2+-помпи ЕР до реагентів (АТР, Мg2+), її субстратної та катіонної специфічності, чутливості до дії різноманітних ефекторів - інгібіторів енергозалежних Са2+-транспортуючих систем, йонів металів, фізіологічно-активних та фармакологічних утеротонічних речовин, зокрема до окситоцину.
У зв'язку з вищесказаним актуальною є надійна біохімічна ідентифікація Ca2+-помпи ЕР клітин міометрію, вивчення її кінетичних властивостей та чутливості до утеротонічного пептидного гормону окситоцину. Є підстави вважати, що саме суспензія пермеабілізованих міоцитів може бути корисною для біохімічного тестування внутрішньоклітинних енергозалежних Са2+-помп ГМ [Fittingoff M.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕНЕРГОЗАЛЕЖНИЙ ТРАНСПОРТ Са2+ В ЕНДОПЛАЗМАТИЧНОМУ РЕТИКУЛУМІ КЛІТИН МІОМЕТРІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок