Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Статистична теорія самоподібних систем ІЗ різним перемішуванням потоку у фазовому просторі

Статистична теорія самоподібних систем ІЗ різним перемішуванням потоку у фазовому просторі

Назва:
Статистична теорія самоподібних систем ІЗ різним перемішуванням потоку у фазовому просторі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,76 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
КОХАН СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 539.2
Статистична теорія самоподібних систем ІЗ різним перемішуванням потоку у фазовому просторі
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Олємской Олександр Іванович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри фізичної електроніки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Болотін Юрій Львович,
ННЦ „Харківський фізико-технічний інститут”,
„Інститут теоретичної фізики ім. А.І. Ахієзера”,
завідувач відділу теоретико-групових властивостей
елементарних частинок, теорії ядра і нелінійної
динаміки;
доктор фізико-математичних наук, професор
Єрмолаєв Олександр Михайлович,
Харківський національний університет, фізичний
факультет, завідувач кафедри теоретичної фізики.
Провідна установа – нститут теоретичної фізики НАН України
ім. М.М. Боголюбова, відділ теорії та моделювання
плазмових процесів, м. Київ.
Захист відбудеться 17.05.2006 року о _14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01 при Інституті монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, проспект Леніна, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, проспект Леніна, 60.
Автореферат розісланий 10.04.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук М.В. Добротворська


Загальна характеристика роботи
Останнім часом значно підвищився інтерес до дослідження складних систем, поведінка яких змінюється критичним чином залежно від стану їх складових. Серед них особливе місце займають самоподібні системи, які мають симетрію відносно зміни їх масштабу. Самоподібність фазового простору пов’язана з його перемішуванням у процесі еволюції системи. Найпростішим нетривіальним прикладом такої системи є дивний атрактор, який подається самоподібною множиною з повністю перемішуваним потоком. У стохастичних системах дія випадкової сили може приводити як до сильного, так і до слабкого перемішування потоку у фазовому просторі. Перший випадок реалізується за наявності мультиплікативного шуму, дія якого проявляється на мікроскопічному рівні, у другому випадку це приводить до неадитивності макроскопічних величин, таких, як ентропія. Встановлення зв’язку між ступенем перемішування потоку у фазовому просторі і макроскопічними властивостями самоподібних систем є основною метою дисертаційної роботи.
Актуальність теми. Перемішування потоку у фазовому просторі є необхідною умовою, яка забезпечує можливість застосування ергодичної гіпотези, що є підґрунтям статистичної фізики. У зв’язку з цим особливу актуальність становлять дослідження складних систем, в яких фазовий простір, зберігаючи самоподібність, частково або повністю втрачає властивість перемішування. Задача зводиться до дослідження особливостей поведінки складних систем, що мають різні ступені перемішування потоку у самоподібному фазовому просторі.
Зв’язок роботи з науковими програмами і темами. Робота виконана на кафедрі фізичної електроніки Сумського державного університету і пов’язана з виконанням держбюджетної теми „Синергетична теорія конденсованого середовища” (номер державної реєстрації 0103U000772, термін виконання 2003-2005 рр.).
Мета та задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є кількісний опис статистичних властивостей самоподібних систем, які мають різне перемішування потоку у фазовому просторі. Для цього розглядаються системи, що самоорганізуються і мають зворотний фрактальний зв’язок, стохастичні системи з кольоровим мультиплікативним шумом і самоподібні часові ряди. Дослідження першої із названих систем, яка має повністю перемішуваний потік у фазовому просторі, зводиться до визначення умов переходу в режим дивного атрактора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Статистична теорія самоподібних систем ІЗ різним перемішуванням потоку у фазовому просторі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок