Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФЕРЕНЦІАЛЬНА ДІАГНОСТИКА ПЕРВИННО ТА ВТОРИННО ГЕНЕРАЛІЗОВАНИХ СУДОМНИХ НАПАДІВ У ХВОРИХ НА ЕПІЛЕПСІЮ

ДИФЕРЕНЦІАЛЬНА ДІАГНОСТИКА ПЕРВИННО ТА ВТОРИННО ГЕНЕРАЛІЗОВАНИХ СУДОМНИХ НАПАДІВ У ХВОРИХ НА ЕПІЛЕПСІЮ

Назва:
ДИФЕРЕНЦІАЛЬНА ДІАГНОСТИКА ПЕРВИННО ТА ВТОРИННО ГЕНЕРАЛІЗОВАНИХ СУДОМНИХ НАПАДІВ У ХВОРИХ НА ЕПІЛЕПСІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,25 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА „ІНСТИТУТ НЕВРОЛОГІЇ, ПСИХІАТРІЇ ТА НАРКОЛОГІЇ
ТАБАКМАН СЕРГІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК: 616.853-07
ДИФЕРЕНЦІАЛЬНА ДІАГНОСТИКА ПЕРВИННО ТА ВТОРИННО ГЕНЕРАЛІЗОВАНИХ СУДОМНИХ НАПАДІВ У ХВОРИХ НА ЕПІЛЕПСІЮ
14.01.15 - нервові хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
ХАРКІВ – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті неврології, психіатрії та наркології АМН України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Мерцалов Владислав Степанович, Харківський інститут неврології, психіатрії та наркології, завідувач відділом клінічної діагностики;
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Морозова Ольга Григорівна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри рефлексотерапії;
доктор медичних наук, професор Бучакчийська Наталія Михайлівна, Запорізька медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедри нервових хвороб.
Провідна установа:
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України.
Захист відбудеться „_26_” вересня_2007 року о _10_годині
на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.566.01 при ДУ „Інституті неврології, психіатрії та наркології АМН України за адресою: 61068, м. Харків, вул. Академіка Павлова, 46.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ДУ „Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України (61068, м. Харків, вул. Академіка Павлова, 46.)
Автореферат розіслано „_21_”серпня_2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук
Л. І. Дяченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена в першу чергу зростанням захворюваності на епілепсію, труднощами в діагностиці цього захворювання та потенційно тяжкими його наслідками (Волошин П.В., Мерцалов В.С.,1998; Дзяк Л.А., 2001).
Останніми роками відзначається зростання кількості хворих на епілепсію в популяції. Ще в 1997 році поширеність епілепсії була менше 0,7%, а в 2002 році зросла до 0,9% (Зєнков Л.Р., 2002 р.). Сьогодні у світі налічується понад 50 млн. хворих на епілепсію (Дзяк Л.А., Зєнков Л.Р., Кириченко А.Г., 2003). Епілепсія частіше виникає у молодому віці і супроводжується розладами психіки, інтелекту, пам’яті, зміною особистості різного ступеня виразності (більше ніж у 1/3 хворих ), важкими психотичними розладами (у 8,0 – 9,0% випадків). Це призводить до інвалідизації хворих у період їх творчої активності і завдає значного економічного збитку (Волошина Н.П., 1990; Карлов В.О.,1990; Євтушенко С.К., 2005).
Виділяються три основні аспекти проблеми епілепсії: клінічний, диференційно-діагностичний, терапевтичний.
Важливим етапом у розвитку епілептології є розробка Міжнародної класифікації епілепсії та епілептичних синдромів (Нью-Делі, 1989), за допомогою якої при всьому різноманітті її клінічних форм вдалося об’єднати їх в єдину нозологічну форму.
Згідно з цією класифікацією усі епілептичні напади поділяються на: генералізовані, як прояв синхронної активності нейронів обох півкуль головного мозку; парціальні, які є проявом вогнищевого збудження кори; і так звані некласифіковані. Однак диференційна діагностика різних типів нападів залишається складною, а часом і неможливою, як клінічно, так і електороенцефалографічно, особливо тоді, коли парціальні напади проходять з вторинною генералізацією, тому що епілептичне збудження має свій особистий ЕЕГ-патерн.
Незважаючи на значну кількість робіт, присвячених ЕЕГ-діагностиці генералізованих та парціальних форм епілепсії, питання є далеким від остаточного вирішення.
Це пов’язане насамперед з тим, що парціальні епілептичні напади дуже часто (більш ніж 70% випадків) супроводжуються вторинною генералізацією і клінічно не відрізняються від первинно генералізованих.
При цьому тільки у 55% хворих на епілепсію при реєстрації рутинної ЕЕГ вдається виявити зміни біоелектричної активності (Дубенко А.Є., 2000; Литовченко Т.А., 2004).
Успіх у лікуванні багато в чому залежить від точної діагностики типу епілепсії та епілептичних нападів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДИФЕРЕНЦІАЛЬНА ДІАГНОСТИКА ПЕРВИННО ТА ВТОРИННО ГЕНЕРАЛІЗОВАНИХ СУДОМНИХ НАПАДІВ У ХВОРИХ НА ЕПІЛЕПСІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок