Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клініко-епідеміологічні та імунопатогенетичні особливості HВeAg-негативного HBV DNA-позитивного хронічного гепатиту В

Клініко-епідеміологічні та імунопатогенетичні особливості HВeAg-негативного HBV DNA-позитивного хронічного гепатиту В

Назва:
Клініко-епідеміологічні та імунопатогенетичні особливості HВeAg-негативного HBV DNA-позитивного хронічного гепатиту В
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,53 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім. Л.В. ГРОМАШЕВСЬКОГО
Герасун Олександр Борисович
УДК 616.36-002.16.17-085.376-037
Клініко-епідеміологічні та імунопатогенетичні особливості HВeAg-негативного HBV DNA-позитивного
хронічного гепатиту В
14.01.13 - інфекційні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському Національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Вовк Алла Дмитрівна, Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України, завідувач відділу вірусних гепатитів і СНІДу.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Малий Василь Пантелійович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри інфекційних хвороб;
доктор медичних наук, професор Нікітін Євген Васильович, Одеський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри інфекційних хвороб.
Провідна установа:
Івано-Франківський державний медичний університет МОЗ України
Захист відбудеться “ 29 ” березня 2007 р. о 11 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.614.01 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України за адресою: 01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України за адресою: 03038, м. Київ, вул. М. Амосова, .
Автореферат розіслано “ 24 ” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук О.Л. Панасюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Повсюдне поширення, високий рівень захворюваності, тяжкість перебігу та особливості наслідків роблять проблему гепатиту В однією з найактуальніших у медицині (М.А. Андрейчин, 2003; Ж.І. Возіанова, 2004).
Попри розробку високоефективних вакцин, хронічна НВ-вірусна інфекція створює один з найпотужніших постійно діючих епідемічних процесів; за кількістю джерел інфекції її можна порівняти хіба що з гепатитом С (А.Л. Гураль, В.Ф. Марієвський, 2001; А..Д. Вовк, 2003; Й.В. Шахгильдян, 2003; В.П. Малий, 2005).
Удосконалення методів імуноферментного аналізу позитивно вплинуло на якість діагностики, впровадження у клініку ампліфікаційних технологій для виявлення НВV DNA дало змогу підняти специфічну діагностику на новий якісно вищий щабель. Разом з тим, визначні відкриття та досягнення не тільки не спростили проблему боротьби з гепатитом В, але натомість поставили перед інфектологією нові завдання. Так, завдяки успіхам генетики стало відомим існування мутантних штамів збудника. В аспекті клініки найактуальнішою є проблема, зумовлена мутацією pre-core та core гена НВV, оскільки цей квазівид втрачає здатність до синтезу НВеAg – потужного антигена вірусу. Внаслідок цього виникає толерантність до НВV та посилюється резистентність до лікування (D.R. et al. 1998; M.L. Funk et al., 2002; M. Rizzetto, 2005). У гепатології з’являється нова проблема: зумовлений мутацією вірусу НВeAg-негативний НВV DNA-позитивний гепатит, який є якісно іншою, недостатньо вивченою формою ХГВ.
Незважаючи на значну кількість публікацій, присвячених питанням реплікації НВV DNA та ролі НВеAg, клінічні та імунологічні аспекти проблеми залишаються недостатньо розробленими, навіть поширеність НВeAg-негативного ХГВ в Україні потребує дослідження. Хоча у клінічній практиці визначення мутантних штамів залишається недоступним, все ж такий наслідок мутації, як відсутність НBеAg за наявності НВV DNA дає змогу зробити крок до вирішення цілої низки актуальних аспектів проблеми. Сьогодні до них можна віднести вивчення поширеності НBеAg-негативного НВV DNA-позитивного ХГВ та механізмів формування НBеAg-негативності, зокрема під впливом противірусної терапії. Особливу увагу приділяють дослідженню аспектів клініки та імунопатогенезу ХГВ, пов’язаних з інверсією НBеAg, насамперед – вивченню механізмів, що викликають толерантність організму до антигенів НВV у хворих зі збереженням реплікації НВV DNA та наявністю HBcAg, який розглядається як потужніший антиген аніж НВeAg.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Клініко-епідеміологічні та імунопатогенетичні особливості HВeAg-негативного HBV DNA-позитивного хронічного гепатиту В

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок