Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ефективність та оптимізація енергетичного балансу України

Ефективність та оптимізація енергетичного балансу України

Назва:
Ефективність та оптимізація енергетичного балансу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,80 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Рівень розвитку енергетичного сектору будь-якої країни має визначал
ьний вплив на стан її економіки, темпи її економічного рост


Державна установа
"інститут ЕКОНОміки та прогнозування нан україни”
Подолець Роман Здиславович
УДК 330.4:658.26
Ефективність та оптимізація
енергетичного балансу України
08.03.02. – економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній установі “Інститут економіки та прогнозування НАН України”.
Науковий керівник |
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Лір Віктор Еріхович,
Державна установа “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, провідний науковий співробітник відділу секторальних прогнозів та кон’юнктури ринків.
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Недін Ігор Валентинович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри автоматизації проектування енергетичних процесів та систем;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Чиркін Борис Петрович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, провідний науковий співробітник відділу проблем розвитку та розміщення паливно-енергетичного комплексу.
Провідна установа | Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра математичних методів еколого-економічних досліджень (м. Київ).
Захист відбудеться “ 9 ” листопада 2005 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 в Державній установі “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ 11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державної установи “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, 01011, м. Київ 11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “ 7 ” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


Загальна характеристика роботи
В умовах формування конкурентних ринків енергоресурсів та зміни міжгалузевих пропорцій споживання енергії на часі постають питання про вплив структури енергетичного балансу на показники розвитку економіки України. Висока капіталомісткість об’єктів паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) і екологічні ризики, пов’язане з їх діяльністю, загальна інерційність енергетики, її соціальна значимість, у поєднанні з переважно низькою енергоефективністю промислового виробництва стають факторами, що стримують темпи економічного зростання.
Актуальність теми. Недосконалість існуючої моделі енергоринку та механізмів державного регулювання роботи галузей ПЕК в умовах невизначеності пріоритетів розвитку економіки та кон’юнктури окремих ринків паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР) зумовлює необхідність визначення кількісного впливу таких параметрів, як ціни на ПЕР, якість та надійність енергопостачання на економічні результати діяльності суб'єктів господарювання, а також на соціальні та екологічні характеристики розвитку економіки. У ситуації, коли ринкові ціни не забезпечують ефективного розподілу ресурсів, виникає потреба в обґрунтуванні рівня застосування економічних механізмів регулювання, а саме: нормування, податки, субсидії та інші. Переважно витратний механізм ціноутворення на енергоринках, у свою чергу, зумовлює необхідність визначення об’єктивно обумовлених оцінок цін на дефіцитні ПЕР та оптимізації енергетичного балансу як інформаційної основи для державного регулювання та енергетичної політики держави. Зважаючи на це, глибокого та комплексного дослідження вимагають:
- закономірності і особливості ринкових трансформацій в енергетичному секторі Україні у контексті загальної тенденції лібералізації ринків природних монополій, притаманних як для країн з перехідною економікою, так і для країн із розвинутою ринковою економікою;
- методичні підходи до розробки економіко-математичних моделей енергетичного сектора та оцінки на їх основі ефективності виробництва та споживання ПЕР;
- шляхи зниження ризиків для енергетичного сектора в процесі міжнародної інтеграції економіки України та глобалізації енергоринків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Ефективність та оптимізація енергетичного балансу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок