Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСНА САМОРЕАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

ОСОБИСТІСНА САМОРЕАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Назва:
ОСОБИСТІСНА САМОРЕАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
КРАСНОЩОК ІННА ПЕТРІВНА
УДК 371.124
ОСОБИСТІСНА САМОРЕАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО
ВЧИТЕЛЯ В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Радул Валерій Вікторович, Кіровоградський
державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка,
завідуючий кафедрою педагогіки, м.Кіровоград.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Коберник Олександр Миколайович, Уманьський
державний педагогічний університет імені Павла
Тичини, професор кафедри педагогіки, м.Умань.
кандидат педагогічних наук, старший науковий
співробітник Болгаріна Валентина Сергіївна, Інститут проблем виховання АПН України, завідуюча
лабораторією педагогічної соціології, м. Київ
Провідна установа: Криворізький державний педагогічний університет,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки
України, м. Кривий Ріг
Захист відбудеться “25” березня 2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “21” лютого 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасні соціально-педагогічні орієнтири вітчизняної системи вищої педагогічної освіти передбачають якісне підвищення соціально-професійної підготовки вчителя. Найважливішою соціальною функцією вищої педагогічної школи в цьому зв’язку постає функція формування особистості гуманістичного типу, справжнього інтелігента, здатного не тільки професійно, але і творчо й цілісно підходити до розв’язання завдань соціального й фахового змісту.
У руслі державних концептуальних підходів щодо мети освіти та виховання найбільш універсальною, на наш погляд, є концепція особистісно орієнтованої освіти (І.Д.Бех, С.У.Гончаренко, І.А.Зязюн, О.Л.Кононко, Н.Г.Ничкало, О.Я.Савченко, О.В.Сухомлинська та інші).
Зважаючи на це, школа розглядається нами як опосередкована ланка в системі “культура – соціум”, а її розвиток є умовою самореалізації нації, економіки, культури.
Зазначене вище дає змогу констатувати, що розв’язання проблем педагогічної професійної освіти в кінцевому підсумку залежить від якісних показників формування соціально-професійних цінностей та інтересів майбутнього вчителя, що лежать в основі його ставлення до власного професійного зростання, потреби у неперервній освіті й творчій особистісній самореалізації. Отже, особистісна самореалізація майбутнього вчителя обов’язково містить його активну життєву позицію й може ефективно формуватися лише в тісному взаємозв’язку виховання та самовиховання, в постійному прагненні самої особистості до досягнення вищих рівнів саморозвитку.
Відповідно до наших підходів критеріальними характеристиками особистісної самореалізації майбутнього вчителя є його соціальне самовизначення та соціальна активність, а визначальними ознаками – самоактуалізація, самоствердження та самовираження.
Дослідження окремих аспектів соціального самовизначення особистості здійснювали В.Л.Лебедєва, В.А.Матусевич, Г.П.Ніков, В.Ф.Сафін та інші.
Дослідженням проблем формування різних аспектів соціальної активності особистості займалися К.О.Абульханова-Славська, В.С.Бакіров, Т.О.Ільїна, Т.М.Мальковська, В.О.Сластенін, Н.В.Кічук та інші.
Означене вище, а також наявність суперечностей у підходах щодо ролі, місця, значення та специфіки діяльності педагога в суспільстві дає нам підстави констатувати, що особистісна самореалізація майбутнього вчителя є саме такою його характеристикою, яка забезпечує інтенсивне соціально-професійне функціювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБИСТІСНА САМОРЕАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок