Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТАКТИКО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОЧНОЇ СТАВКИ

ТАКТИКО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОЧНОЇ СТАВКИ

Назва:
ТАКТИКО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОЧНОЇ СТАВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,82 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ЛОЗОВА Світлана Миколаївна
УДК 159.9:343.985
ТАКТИКО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОЧНОЇ СТАВКИ
Спеціальність 19.00.06 – юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник:
кандидат психологічних наук, доцент Попова Галина Вікторівна, Національний університет внутрішніх справ, кафедра прикладної психології, доцент кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, доцент Тімченко Олександр Володимирович, Національний університет внутрішніх справ, кафедра прикладної психології, професор кафедри;
доктор юридичних наук, професор Іщенко Андрій Володимирович, вчений секретар Національної академії внутрішніх справ України, Міністерство внутрішніх справ України.
Провідна установа:
Київський юридичний інститут, кафедра юридичної психології, Міністерство внутрішніх справ України, м. Київ.
Захист відбудеться 07 червня 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.04 при Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 06 травня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.В.Попова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні вимоги, що пред’являються до якості розслідування кримінальних справ, вносять на порядок денний питання щодо підвищення ефективності провадження слідчих дій як одного з важливих напрямків вдосконалення досудового слідства. Очна ставка є однією з найбільш розповсюджених слідчих дій, яка допомагає слідчому шляхом з’ясування і усунення суперечностей в показаннях допитуваних встановити істину в кримінальній справі. Але незважаючи на її розповсюдженість, дана слідча дія має досить низьку результативність.
На сьогодні значний відсоток працівників слідчих підрозділів системи МВС України вважає очну ставку неефективною і досить часто використовує її лише для підтвердження раніше даних показань учасників, тобто для їх закріплення. Такий підхід необґрунтовано звужує можливості очної ставки як способу отримання доказів. Ситуація, що склалася, з одного боку, обумовлена певною складністю і трудомісткістю при підготовці і проведенні даної слідчої дії, а з іншого - недостатністю психологічних знань і професійних комунікативних вмінь слідчого стосовно очної ставки.
Юридичні і психологічні проблеми підготовки і проведення даної слідчої дії досліджувалися в роботах М.В.Бахарева, А.Н.Васильєва, В.Л.Васильєва, Ф.В.Глазиріна, А.К.Давлетова, А.В.Дулова, Л.М.Карнеєвої, В.С.Комаркова, В.О.Коновалової, М.В.Костицького, В.С.Максимова, М.І.Порубова, О.Б.Соловйова, О.Р.Ратінова, В.Ю.Шепітько.
Разом з тим було б недоцільно припустити, що всі теоретичні та практичні аспекти очної ставки вже досліджені і відображені в літературі повно, всебічно, глибоко та не потребують подальших розробок. На теперішній час відсутня комплексна програма тактико-психологічного забезпечення проведення очної ставки. Не досліджені параметри, які впливають на ефективність проведення даної слідчої дії. В літературі не розглядалися і не були піддані аналізу типові тактико-психологічні помилки слідчих, які впливають на результативність очної ставки.
Актуальність зазначеної проблеми, недостатнє її теоретичне і практичне вивчення й обумовило вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційне дослідження виконано згідно до “Тематики пріоритетних напрямків фундаментальних та прикладних досліджень вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ МВС України на період 2002-2005 рр.”, “Головних напрямків наукових досліджень Національного університету внутрішніх справ на 2001-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТАКТИКО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОЧНОЇ СТАВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок