Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИДАТКІВ НА НАУКУ В УКРАЇНІ.

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИДАТКІВ НА НАУКУ В УКРАЇНІ.

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИДАТКІВ НА НАУКУ В УКРАЇНІ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,30 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський університет імені Тараса Шевченка
УДК 347.73:336.5.01(477)
ЯКИМЧУК НАТАЛІЯ ЯКІВНА
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИДАТКІВ НА НАУКУ В УКРАЇНІ.
Спеціальність 12.00.07. - Теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право; банківське право.
Автореферат
на здобуття наукового ступені
кандидата юридичних наук.
Київ - 1999р.
Дисертація є рукописом
Дисертацію вконано на кафедрі конституційного, адміністративного і фінансового права Чернівецького державного університету ім.Ю.Федьковича, Міністерство освіти України.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Воронова Лідія Костянтинівна, професор кафедри конституційного та адміністративного права Київського університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти:
Доктор юридичних наук, професор Кучерявенко Микола Петрович, професор Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого;
Кандидат юридичних наук, доцент Устинова Ірина Петрівна, доцент юридичного факультету Міжнародного Соломоніва університету м.Київа.
Провідна організація – Інститут держави і права імені В.М.Корецького НАН України.
Захист відбудеться 24 червня 1999 року о 13 годині на засіданні сеціалізованої вченої ради Д 26.001.04 Київського універстту імені Тараса Шевченка за адресою: 252017, м.Київ, вул.Володимирська, 64.
Автореферат розісланий 21 травня 1999 року
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (252017, м.Київ, вул.Володимирська, 64).
Вчений сектретар Бобровник С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Радикальні соціально-економічні перетворення в Україні зумовлюють необхідність формування та закріплення нових суспільних відносин у сфері наукової діяльності.
Система зв’язків між суб’єктами науково-технічної сфери реалізовувалась через державні структури. Майже зовсім були відсутніми можливості сомостійної організаційно-економічної наукової діяльності. Директивно керованій економіці відповідав майже тоталітарний державний контроль за ресурсами, спрямованими на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи (НДДКР), за їх застосуванням, за використанням в економіці отриманих наукових результатів. Майже повністю обмежувались можливості самостійної організаційно-економічної діяльності. Основним джерелом ресурсів, що потрапляли до сфери науки, були матеріальні та фінансові фонди держави, що визначались директивними рішеннями і не завжди виходили із суспільних потреб.
У 90-ті роки в Україні склалась важка кризова ситуація у галузі науки. Вона була викликана рядом причин, у тому числі помилками, допущеними урядом при проведенні радикальних економічних реформ. При переході країни до ринкових відносин не було створено діючого організаційно-економічного механізму управління наукової сфери. Без ефективної державної підтримки залишились не тільки галузева, але й академічна та вузівська наука, що призвело до суттєвих втрат України у ряді важливих напрямків розвитку світової науки і техніки.
В результаті радикальних соціально-економічних змін в Україні відбулось закріплення нових суспільних відносин у сфері науки, підвищується актуальність комплексного підходу до проблеми правового регулювання наукової діяльності. Виникла необхідність у визначенні позицій з питань: організаційно-правових форм розвитку науки, цілей та механізму суспільних перетворень у сфері науки, завдання її законодавчого забезпечення і розвитку. Діяльність наукових установ у ринковому середовищі відбувається на тлі загальної кризи, різкого скорочення попиту на інтелектуальну продукцію науково-дослідної сфери. Такий перебіг подій посилює орієнтованість на централізовану підтримку держави, що вносить певну стабільність у функціонування всієї сфери науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (НДДКР), оскільки на сьогодні спостерігається яскраво виражена тенденція до скорочення фінансування НДДКР з боку замовників.
Виникла широка дискусія як у наукових колективах, так і у засобах масової інформації, яка виявила різні підходи і бачення проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИДАТКІВ НА НАУКУ В УКРАЇНІ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок