Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ЗАСТОСУВАННЯ СТИЛІСТИЧНОГО АНАЛІЗУ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ТВОРІВ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ В 9–11 КЛАСАХ

МЕТОДИКА ЗАСТОСУВАННЯ СТИЛІСТИЧНОГО АНАЛІЗУ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ТВОРІВ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ В 9–11 КЛАСАХ

Назва:
МЕТОДИКА ЗАСТОСУВАННЯ СТИЛІСТИЧНОГО АНАЛІЗУ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ТВОРІВ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ В 9–11 КЛАСАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,69 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ТАРАНІК–ТКАЧУК Катерина Валеріївна
УДК 373.5.016:81’38
МЕТОДИКА ЗАСТОСУВАННЯ СТИЛІСТИЧНОГО АНАЛІЗУ
В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ТВОРІВ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
В 9–11 КЛАСАХ
13.00.02 – теорія і методика навчання (зарубіжна література)
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоман-ова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Мірошниченко Леся Федорівна,
Національний педагогічний університет імені
М.П. Драгоманова, завідувач кафедри методики викладання російської мови і світової літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Шалагінов Борис Борисович,
Національний університет “Києво – Могилянська академія”,
професор кафедри філології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Удовиченко Лариса Миколаївна,
Київський міський педагогічний університет
імені Б. Грінченка,
доцент кафедри української і зарубіжної
літератур та методик їх навчання
Захист відбудеться “__19__” ___грудня 2007 р. о _16.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д)
З дисертацією можна ознайомитись у Державній науково-педагогічній бібліотеці України ім. В.О. Сухомлинського (м. Київ, вул. М. Берлінського, 9)
Автореферат розіслано “ 16 ” _листопада_ 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т. Шелехова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Завданням школи, визначеним на сучасному етапі модернізації освіти, є формування свідомої, творчої особистості, здатної адекватно діяти за будь-яких обставин, приймати самостійні рішення, дотримуватись власної лінії поведінки, поважати думки інших людей, реагувати на глобальні зміни в світі.
У Державному стандарті базової і повної середньої освіти щодо змістової лінії літературного компонента передбачається “створення на основі засвоєних літературних знань оптимальних умов для всебічного розвитку і реалізації особистості, формування національних і загальнолюдських цінностей; залучення учнів до найкращих здобутків духовної культури”.11 Державний стандарт базової і повної середньої освіти // Інформаційний збірник Міністерства освіти і науки України. – 2004. – № 1–2. – С. 8.
За роки незалежності наша держава здобула не лише економічну та політичну свободу, а й зробила впевнений крок у духовній і культурній сфері. Одним із таких здобутків було введення в систему шкільної освіти курсу зарубіжної літератури як навчального предмета, що пропонував до вивчення різноманітні й своєрідні літератури світу. Унікальність зарубіжної полягає в тому, що вона має впливати на весь спектр почуттів та думок людини, є потужним чинником естетичного виховання, а отже, формування особистості. Школа має навчати дитину орієнтуватися у величезному просторі інформації, вміти вирізняти високоінтелектуальну літературу від масової. Це сприяє розумінню стилістичних особливостей всесвітніх літературних шедеврів, що розвивають планетарне мислення, формують уміння аналізувати художній твір, дають змогу вільно орієнтуватися в культурному просторі.
Звернення до проблеми застосування стилістичного аналізу зумовлено увагою до проведення шкільного аналізу художнього твору з урахуванням його методологічної основи, визначеної в методичній науці.
Необхідність застосування стилістичного аналізу під час вивчення творів зарубіжної літератури зумовлено особливостями самих текстів, необхідністю пошуку нових підходів і прийомів щодо аналізу художнього твору. У розмаїтті концепцій дослідження тексту своєрідністю вирізняється стилістичний вид аналізу. Актуальність його застосування в шкільній практиці визначається предметом дослідження – особливою увагою до категорії стилю. Стиль є фактором соціального буття твору, а також суспільної визначеності його автора, ураховуючи поєднання в тексті літературних традицій і новаторства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕТОДИКА ЗАСТОСУВАННЯ СТИЛІСТИЧНОГО АНАЛІЗУ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ТВОРІВ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ В 9–11 КЛАСАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок