Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОННІ ТРАНСПОРТНІ ЕФЕКТИ У БАГАТОШАРОВИХ ПЛІВКОВИХ СИСТЕМАХ

ЕЛЕКТРОННІ ТРАНСПОРТНІ ЕФЕКТИ У БАГАТОШАРОВИХ ПЛІВКОВИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ЕЛЕКТРОННІ ТРАНСПОРТНІ ЕФЕКТИ У БАГАТОШАРОВИХ ПЛІВКОВИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,46 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дехтярук Леонід Васильович
УДК 539.292
ЕЛЕКТРОННІ ТРАНСПОРТНІ ЕФЕКТИ У БАГАТОШАРОВИХ ПЛІВКОВИХ СИСТЕМАХ
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
СУМИ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант - заслужений діяч науки і техніки України, доктор фізико-математичних наук, професор
Проценко Іван Юхимович,
завідувач кафедри прикладної фізики Сумського
державного університету (м. Суми).
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Татаренко Валентин Андрійович,
провідний науковий співробітник відділу теорії твердого тіла Інституту металофізики
ім. Г.В. Курдюмова НАН України (м. Київ);
доктор фізико-математичних наук, професор
Панченко Олег Антонович,
провідний науковий співробітник відділу адсорбційних явищ Інституту фізики НАН України (м. Київ);
доктор фізико-математичних наук, професор
Равлік Анатолій Георгійович,
професор кафедри фізики металів та напівпровідників Харківського національного технічного університету “ХПІ” (м. Харків).
Захист відбудеться 24 червня 2008 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.051.02 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, корпус ЕТ, ауд. 236.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету.
Автореферат розісланий 21 травня 2008 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради А.С. Опанасюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досягнутий останніми роками прогрес у технології отримання тонкоплівкових металевих зразків дозволив розробити нові методи виготовлення надчистих тонких плівок з регульованою структурою і конструювати на їх основі фактично новий клас матеріалів у вигляді нанокристалічних магнітних та немагнітних багатошарових плівок. Науковий інтерес до вивчення таких систем, з одного боку, обумовлений пошуком нових фундаментальних ефектів, що не можуть бути реалізовані в однорідних одношарових плівках, з яких складаються мультишари. З іншого боку, в багатошарових системах виникає цілий ряд особливостей у таких добре відомих транспортних ефектах, як провідність, магнітоопір, поглинання звукової енергії тощо.
У практичному відношенні багатошарові плівкові структури є перспективними для створення елементної бази нового покоління магнітних головок і магніторезистивної пам’яті, сенсорів і нових мікроелектронних приладів у обчислювальній техніці і в опто - та акустоелектроніці. Крім того, розвиток інформаційних технологій на основі електронного спіну може привести у майбутньому до створення квантових комп’ютерів. У зв’язку з цим зауважимо, що на базі спінових вентилів уже виготовлені головки для зчитування інформації з магнітних дисків, створені чутливі сенсори магнітного поля тощо. Усі ці прилади ґрунтуються на тих чи інших особливостях електронного транспорту в мультишарах.
Таким чином, дослідження транспортних розмірних ефектів у багатошарових плівкових системах є актуальними як з фундаментальної точки зору, так і з практичної, що проявляється у публікації великої кількості наукових праць з вивчення електрофізичних властивостей зазначених систем. Однак, попри накопичений значний теоретичний матеріал, ряд фундаментальних проблем залишається нез’ясованим. Так, зокрема, не побудована загальна квазікласична теорія гігантського магніторезистивного ефекту (ГМРЕ) в магнітних мультишарах та сандвічах як з монокристалічною, так і полікристалічною структурою. Розроблення зазначеної теорії дозволяє у єдиній схемі розглянути від’ємний та інверсний ефекти гігантського магнітоопору (ГМО), з’ясувати, який з механізмів - об’ємний чи інтерфейсний (або їх суперпозиція) - є домінуючим при формуванні амплітуди ефекту ГМО, з’ясувати вплив меж зерен (МЗ) на рівень ефекту, отримати прості аналітичні вирази для оцінки величини зазначеного ефекту тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОННІ ТРАНСПОРТНІ ЕФЕКТИ У БАГАТОШАРОВИХ ПЛІВКОВИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок