Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фільтраційні процеси в навколодренній зоні в незв’язних ґрунтах

Фільтраційні процеси в навколодренній зоні в незв’язних ґрунтах

Назва:
Фільтраційні процеси в навколодренній зоні в незв’язних ґрунтах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,12 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Рівненський державний технічний університет
Міністерство освіти та науки України
Дмитрієв Дмитро Анатолійович
УДК 626.823.93
Фільтраційні процеси в навколодренній зоні в
незв’язних ґрунтах
05.23.16 - Гідравліка та інженерна гідрологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Рівне-2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті водного господарства Рівненського державного технічного університету Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор ХЛАПУК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ, професор кафедри гідротехнічних споруд Інституту водного господарства Рівненського державного технічного університету.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор ПИВОВАР МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ, завідувач відділу гідродінамики гідротехнічних споруд Інституту гідромеханіки НАН України;
кандидат технічних наук, доцент ЧЕРНЮК ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ, доцент кафедри гідравліки і санітарної техніки Національного університету “Львівська політехніка”.
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти та науки України, кафедра гідравліки і водопостачання, м. Київ.
Захист відбудеться “ 9 “ листопада 2001р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 47.104.01 у Рівненському державному технічному університеті за адресою: 33028, м. Рівне, вул. Соборна, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Рівненського державного технічного університету: м. Рівне, вул. Приходька, 75.
Автореферат розісланий “ 6 “ жовтня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доцент В.П.Востріков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Прийнята Верховною радою України концепція розвитку водного господарства України передбачає подальшу інтенсифікацію меліорації земель. Масштабність і значимість робіт з осушення і зволоження сільськогосподарських угідь, всесвітня інтенсифікація землеробства і перехід аграрного сектора на індустріальну основу висувають у ряд особливо актуальних питань удосконалення методів проектування меліоративних систем з врахуванням зростаючих вимог до якості будівництва, ефективності меліоративних об’єктів. Найбільшою мірою цим вимогам відповідають осушувально-зволожувальні системи, що дозволяють раціонально і ефективно використовувати водні і земельні ресурси при мінімальних небажаних впливах на природне середовище. Рішення стратегічних питань, поставлених перед меліорацією, ставлять більш високі вимоги по їх науковому обґрунтуванню. Відомо, що гідравлічні і фільтраційні розрахунки осушувально-зволожу-вальних систем виконуються за залежностями, отриманими при дослідженні роботи дренажної системи в режимі осушення. Це пояснюється тим, що дослідження роботи дренажної системи в режимі підгрунтового зволоження вивчені недостатньо, а в циклічному режимі практично були відсутні. Крім того, при фільтраційних розрахунках не враховувались можливі деформаційні зміни ґрунту в навколодренній зоні, що можуть істотно впливати на роботу меліоративної системи. Тому особливу актуальність мають питання досліджень роботи дренажних систем у незв’язних несуфозійних і суфозійних ґрунтах при роботі їх у двосторонньому режимі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана за планами науково-дослідних робіт Рівненського державного технічного університету, що розроблялися за госпдоговірною та держбюджетною тематиками відповідно до комплексних наукових програм з меліорації та сільського господарства, на протязі 1996-1999рр, в тому числі за координаційним планом Держкомітету України по науці і техніці по проблемі О.Ц.034 “Підвищення ефективності меліорованих земель і використання водних ресурсів в меліорації”, за планом розробки науково-технічної продукції і надання науково-технічних послуг Мінводгоспу України, комплексна тема IV-86-17 “Удосконалення конструкцій, методів розрахунку, технології будівництва і експлуатації осушувально-зволожувальних систем” та розділом міжвузівської цільової комплексної науково-технічної програми “Прискорення науково-технічного прогресу в меліорації на основі розробки та впровадження передових технологій, автоматизації, механізації і удосконалення виробництва”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Фільтраційні процеси в навколодренній зоні в незв’язних ґрунтах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок