Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Німецька колонізація на Волині (60-ті роки ХІХ ст. – 1914 р.)

Німецька колонізація на Волині (60-ті роки ХІХ ст. – 1914 р.)

Назва:
Німецька колонізація на Волині (60-ті роки ХІХ ст. – 1914 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,43 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Львівський державний університет
імені Івана Франка
 
УДК 947.782.081/083.72.43
КОСТЮК
Михайло Петрович
 
Німецька колонізація на Волині
(60-ті роки ХІХ ст. – 1914 р.)
07.00.01 – ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Львів – 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному
університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
МАКАРЧУК Степан Арсентійович,
Львівський державний університет
імені Івана Франка, завідуючий
кафедрою етнології
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
ЧУГАЙОВ Володимир Петрович,
Львівський державний університет
імені Івана Франка, член спеціалізованої
ради К 04.04.11
кандидат історичних наук, доцент
КОВБА Жанна Миколаївна,
Національний технічний університет
України “КПІ”, доцент кафедри орга-нізації
видавничої справи, поліграфії і
книгодрукування (м.Київ)
Провідна установа – Острозька Академія, кафедра історії,
Кабінет Міністрів України, Національний університет
“Києво-Могилянська академія” (м.Острог, Рівненська обл.)
Захист відбудеться 19 січня 1999 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 04.04.11 у Львівському державно-му університеті імені Івана Франка за адресою: 290001, м.Львів, вул.Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського дер-жавного університету імені Івана Франка (м.Львів, вул.М.Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 18 грудня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сухий О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На фоні відносин України з державами Західної Європи її взаємини з Німеччиною виступають як пріоритетні і багато в чому стають визначальними для подальшого просування нашої держави шляхом демократичного розвитку та входження до різних загальноєвропейських структур. В минулому між Україною та Німеччиною існували всебічні історичні контакти. Сьогодні досить актуальним є завдання їх всестороннього і неупередженого вивчення, ліквідації так званих “білих плям” та очищення наших знань від певних історичних стереотипів, що склалися в минулі десятиліття. Достовірна історична інформація, її об’єктивний і науковий аналіз дадуть можливість глибше осмислити і врахувати попередній досвід взаємовідносин між нашими народами, необхідний для прогнозування їх майбутнього взаємовигідного співробітництва.
В цьому контексті, зокрема, окремого наукового дослідження вимагає питання історії німецьких міграційних рухів на Україну, розселення німців в різних її регіонах, їх господарської діяльності, духовного життя, стосунків з українцями та впливу на суспільно-економічний розвиток нашої країни. Якщо для Півдня України ці питання були відображені в історіографії досить широко, то історія німецької національної меншини на Волині, в силу певних причин, поки що не знайшла свого всестороннього висвітлення в науковій літературі, за винятком кількох відверто тенденційних і заідеологізованих епізодів. Це й обумовило необхідність та актуальність такого дослідження, і не лише в історичному аспекті. Геополітичне розташування Волині як західних воріт України в Європу, її сучасна приналежність до єврорегіону “Буг” вимагають від центральної та місцевої влади при плануванні стосунків з Німеччиною обов’язкового врахування історичних українсько-німецьких контактів, що мають вже тисячолітню традицію. Це дало б можливість уникнути помилок, які неодноразово мали місце в минулому.
Предметом наукового дослідження є міграційні процеси, внаслідок яких на території Волинської губернії сформувалась етнорегіональна група волинських німців, господарська діяльність німецьких поселенців на Волині, їх соціальна структура, система громадського самоуправління, матеріальна культура, побут, духовне життя та стосунки з місцевим українським населенням у другій половині ХІХ – на початку ХХ століття.
Під поняттям міграції автор розуміє переміщення певного етносу в межі Російської імперії (імміграція), його рух в межах самої держави (внутрішні міграції) та виїзд за її кордони (еміграція).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Німецька колонізація на Волині (60-ті роки ХІХ ст. – 1914 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок