Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ДИДАКТИКИ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ С.РУСОВОЇ

ПРОБЛЕМИ ДИДАКТИКИ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ С.РУСОВОЇ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ДИДАКТИКИ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ С.РУСОВОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,49 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ТАРАН ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 37.026(477)
ПРОБЛЕМИ ДИДАКТИКИ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ С.РУСОВОЇ
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Ніжинському державному педагогічному університеті імені Миколи Гоголя, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент,
КОВАЛЕНКО Євгенія Іванівна,
Ніжинський державний педагогічний університет
імені Миколи Гоголя, завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
ЯРМАЧЕНКО Микола Дмитрович,
радник Президії АПН України;
 
кандидат педагогічних наук, професор,
ВОЛОШИНА Валентина Яківна,
Вінницький державний педагогічний університет
ім. Михайла Коцюбинського, декан факультету
підготовки вчителів початкових класів
Провідна установа Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, кафедра теорії та історії педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “9“ жовтня 2003 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Киів, вул. Артема, 52-д.
Автореферат розісланий “2” вересня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Березівська Л.Д
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідження проблеми. Перед педагогічною наукою і шкільною практикою сьогодні постали питання творення національної школи й освіти в Україні, пошуку оптимальних шляхів формування творчої особистості, демократизації навчально-виховного процесу. Національна доктрина розвитку освіти в Україні у ХХІ ст. на найближчі роки і перспективу ставить основну мету створити життєздатну систему безперервного навчання і виховання для досягнення високих освітніх рівнів, забезпечити можливості постійного духовного самовдосконалення кожної особистості, формувати інтелектуальний і культурний потенціал як найвищу цінність нації. Розв’язання цих завдань вимагає науково-теоретичного обґрунтування інноваційних підходів до організації навчально-виховного процесу, поєднання теоретичних пошуків з ретроспективним аналізом розвитку педагогічної думки. Історико-педагогічні дослідження набувають статусу інноваційних і відіграють дедалі вагомішу роль у процесі формування сучасного вчителя.
Повернення до вивчення спадщини педагогів минулого є закономірним результатом трьох основних тенденцій: 1) прагнення вчених знайти у минулому витоки провідних наукових ідей сучасності; 2) потреба переглянути і переоцінити у світлі даних сучасної науки ті концепції і теорії, що раніше не розглядалися або відкидалися як помилкові. Треба знову заглиблюватися у минуле, бо завдяки розвитку сучасного знання в минулому набуває значення одне і втрачається інше. Кожне покоління науковців знаходить в історії науки відображення наукових течій свого часу. Рухаючись уперед, наука не тільки створює нове, а й неминуче переоцінює старе, те, що вже пережите; 3) вивчення і конструктивно-критичний аналіз розвитку дидактичних поглядів окремих педагогічних персоналій у певні історичні періоди дають змогу осмислити загальну картину історико-педагогічного процесу в Україні як цілісного багатогранного явища, відтворити розвиток української педагогіки, яка протягом століть розглядалася в загальноросійському (чи загальносоюзному) контексті. Завдяки дослідженням А.Бойко, Г.Бугайцевої, Р.Кіри, І.Кучинської, А.Марушкевич, Р.Михайлишин, Н.Пастушенко, І.Пінчук повертаються незаслужено забуті чи дискредитовані імена українських педагогів Г.Ващенка, Ю.Дзеровича, І.Огієнка, С.Русової, С.Сірополка, І.Ющишина і багатьох інших.
З погляду синергетики, яка надає великого значення ролі активно діючої особистості в історії освіти, педагогічної науки, є потреба у поглибленому вивченні творчих біографій окремих педагогів, системному висвітленні їхніх педагогічних поглядів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ДИДАКТИКИ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ С.РУСОВОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок